V sobotu míříme na hřiště Bohemians!

V sobotu míříme na hřiště Bohemians!

B r n o - Odvetnou část FORTUNA:LIGY zahájíme na hřišti pražských Bohemians. Hraje se v sobotu 6. ledna v 16 hodin, duel přenáší O2 TV Sport.

V srpnovém měření sil branka nepadla, v největší možnosti trefil Hladík tyč. Zbrojovka tehdy získala vůbec první bod po návratu do FORTUNA:LIGY. Aktuálně je Bohemka v tabulce dvanáctá s devatenácti body a šestibodovým náskokem na patnáctou Zbrojovku.

"Klokani teď budou v jiném rozpoložení, než na startu sezóny. Povzbudila je výhra po dlouhých letech na Letné. Už dávno neplatí, že by uplatňovali jen důraz, chtějí hrát fotbal. Čeká nás nesmírně těžký zápas, v němž se pokusíme navázat na minulé utkání v Opavě," řekl před sobotní cestou do Prahy kouč Dostálek.

Také Brňané totiž v minulém kole venku vyválčili tři body. Realizační tým by měl mít k dispozici totožný kádr, neboť marodi Přichystal, Reiter a Jambor tento týden trénovali ještě individuálně a do utkání není připraven ani Zoran Gajić. "Chystáme se na další náročnou bitvu, tentokrát na těžkém terénu. Máme připravených několik variant rozestavení a hráčů do něj. Podle výsledků testů pak rozhodneme o nominaci," pokračoval Dostálek.

Vzájemné zápasy obou soupeřů patřily ke koloritu nejvyšší soutěže již ve třicátých letech, v listopadu roku 1933 porazil židenický SK Vršovické doma 5:1. Bilance v samostatné FORTUNA:LIZE je mírně na straně Zbrojovky, která ovšem Klokany neporazila od roku 2016, v pěti posledních zápasech vybojovala tři remízy a nedokázala překonat defenzivu Klokanů. Recept, jak na obranu pražského týmu vyzrát, může dát k dispozici trenér Dostálek - se čtyřmi trefami nejlepší střelec vzájemných duelů.

V dresu Zbrojovky je několik hráčů, kteří znají prostředí v Ďolíčku více než dobře. Reiter s Gajićem do Prahy ze zdravotních důvodů neodcestují, na vzájemný zápas se tak mohou těšit jen Moravec s Berkovcem. Samotný stadion Bohemky si Zbrojováci už letos jednou otestovali, "domácím" Pardubicím na podzim podlehli 1:2.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 31 zápasů (10 – 12 – 9), skóre 35:32

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Richard Dostálek (4 branky)

Prošli oběma kluby: Rudolf Reiter, Jan Moravec, Martin Berkovec, Zoran Gajić, Tomáš Požár.

Poslední vzájemný zápas: 30.8.2020, Bohemians - Zbrojovka 0:0.

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...