V první chvíli jsem nevěděl, co po gólu dělat, směje se Buchta

V první chvíli jsem nevěděl, co po gólu dělat, směje se Buchta

B r n o - V sobotním utkání proti Dukle si Zbrojovka pomohla gólem ze šatny i do šatny. Ten druhý obstaral stoper Petr Buchta, který po rohovém kopu zvyšoval na 2:0. V lize se tak trefil po dvou a půl letech.

Petr se nenechal zahanbit svými spoluhráči a ihned po gólu také předvedl originální oslavu. "V ten moment, kdy jsem dal gól, přišla trochu panika. Nevěděl jsem pořádně v první chvíli, co dělat - tak jsem tam začal lítat a seknul sebou na zem. Udělal jsem to tak i v Boleslavi, jen na Baníku ne, tam jsme prohrávali a bylo by blbé to nějak divoce slavit," porovnával Buchta sobotní oslavu s těmi předcházejícími. Inspiraci pro oslavný manévr každopádně čerpal z minulosti. "Už v dorostu jsme začali s těmi vozembouchy, já si to zapamatoval."

Co se oslav týče, Petr si užívá i ty pozápasové - samozřejmě pokud tým zvítězí. Spolu s Honzou Malíkem zakončují děkovačku rybičkou, tentokrát v tom byl ovšem Buchta sám. "Honza nehrál a nebyl rozehřátý, tak se mu asi nechtělo na studenou zem," usmíval se Buchta.

Vraťme se ale ještě k jeho trefě. Ta přišla v pravou chvíli - Brno vedlo 1:0, poločas se chýlil ke konci. "Naštěstí jsem byl ve správném prostoru, přišel dobrý míč a já to jen doťuknul. Kdybych to nedal, bylo by asi něco špatně, i když i takové pády se stávají," smál se jeden z brněnských odchovanců v sestavě, který se dočkal gólu po dvou a půl letech. "Navíc jsme dlouho nedali gól z rohu, i když šance byly. Kolikrát chybělo jen málo, třeba proti Olomouci. Jsme rádi, že to teď vyšlo, a snad budeme těch gólů dávat víc."

Za stavu 2:0 pochopitelně výrazně vzrostly brněnské šance na výhru. "Člověk si říká, že už by to mohlo vyjít. Dukla ale byla nebezpečná, vlítli na nás ve druhé půli. Naštěstí nás podržel Dušan a pak dal Míša třetí gól, poté už to bylo asi rozhodnuté definitivně. Celkově nám zápas vyšel, když dáte takhle rychlý gól, pomůže vám to. Míče se nám odrážely," popisoval Buchta vydařený zápas.

Doufám, že se naše hra bude divákům líbit čím dál víc

Ještě před druhým gólem fanouškům možná trochu zatrnulo, když se Petr nedohodl při obranném zákroku s Dušanem Melichárkem a byla z toho šance soupeře. "Dušan myslel, že to budu mít z jedné, já mu to chtěl dát hlavou. Nedohodli jsme se, soupeř do toho vlétl a naštěstí to neskončilo gólem, který by byl hodně hloupý a zbytečný," vracel se třiadvacetiletý obránce k tomuto momentu.

S celkově pozitivním hodnocením utkání souhlasili i fanoušci, soudě dle távěrečné děkovačky i ohlasů na diskusních fórech. "Diskuse moc nečtu, ale doufám, že se naše hra bude lidem líbit čím dál víc a my budeme sbírat body. Hlavně venku bychom chtěli nějaký přidat, to nám chybí ke spokojenosti. Jedeme teď do Teplic, kde jsme dvakrát vyhráli, bylo by příjemné to zopakovat a jakkoliv bodovat. Na druhou stranu poslední domácí zápas s nimi byl hodně divoký," zmínil Buchta porážku 0:4.

Duel v Teplicích je ostatně ještě daleko, nyní na Brňany čeká reprezentační pauza - a v ní zápas v rámci projektu Kopeme za fotbal. "Už dvakrát jsem takové zápasy hrál, jednou doma, jednou venku. Jde především o zábavu, pro soupeře je to zážitek," zakončil Buchta.

další články

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Tomáš Smejkal po utkání s Vyškovem

B r n o – Tomáš Smejkal přispěl minulý týden jako střídající hráč asistencí k výhře v Jihlavě,...
VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem
A-tým
23.09.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Klusáček po utkání s Vyškovem

B r n o – Zbrojovka vstupovala do utkání proti Vyškovu se sérií pěti výher v řadě a s nadějí na...
Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu
A-tým
23.09.2023 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

Série u konce, Zbrojovka podlehla Vyškovu

B R N O - Desáté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nabídlo na Srbské jihomoravský souboj o první místo v...