V neděli se představíme v Opavě!

V neděli se představíme v Opavě!

B r n o - První polovinu FORTUNA:LIGY zakončí Zbrojovka těžkou záchranářskou bitvou na hřišti Opavy. Hraje se v neděli 31. ledna od 14 hodin, duel přenáší O2 TV.

V tabulce, ve které mají všechny kluby po dlouhé době (a bohužel opět jen na pár dní) shodný počet odehraných zápasů, je Opava s osmi body poslední, Zbrojovka pak s deseti body figuruje na šestnácté pozici. Opavští se na jaře představili čtyřikrát, brali dva body za dvě remízy se Zlínem a v Ďolíčku, po solidním výkonu podlehli Spartě a nestačili na Sigmu Olomouc.

"Bude to podobně náročný zápas, jako ten v Mladé Boleslavi. Vycházíme z reality, máme deset bodů a jsme v sestupovém pásmu. Zápasů ubývá, takže už není moc kam uhnout. Všichni víme, o co hrajeme, o co nám jde, tomu jsme podřídili i přípravu. Hráče tento týden hodně bolel, co se týká tréninkového nasazení, a doufám, že to v neděli prodáme," řekl před nedělní cestou do Slezska trenér Zbrojovky Dostálek.

Nedělním duelem skončí pro Zbrojovku první polovina soutěže, Opava je posledním týmem, který jsme letos ještě nepotkali. "Je to mužstvo, které přes zimu hodně obměnilo kádr, přišli běhaví a pracovití hráči, kteří mají chuť hrát fotbal. Proti Spartě například sehráli dobrý zápas. I terén v Opavě byl jeden z nejlepších v lize, záležet bude samozřejmě taky na počasí. Ale v každém případě budou podmínky pro oba stejné, takže tohle neřešíme," pokračoval kouč.

Do sestavy se po jednozápasovém trestu vrací Adam Fousek. "S týmem už trénuje také Tonda Růsek, dostává se postupně do zatížení, v týdnu navíc přišel brankář Berkovec. Máme z čeho vybírat, situace je pro nás o něco lehčí," doplnil Dostálek. "Individuálně dnes trénovali Přichystal, Reiter, Jambor a Kryštůfek, Zoran Gajić je tento týden ještě v posilovně. A samozřejmě ještě musíme počkat na výsledky testů na koronavirus."

Oba soupeři se v nejvyšší soutěži poprvé potkali v roce 1995 - tehdejší Bobíci zvítězili v Opavě 2:0, když druhý gól vstřelil současný trenér Zbrojovky Dostálek. Od té doby nicméně Brňané na Městském stadionu nevyhráli, připsali si tu jen dvě remízy. Celková prvoligová bilance je mírně na straně Opavy, která vyhrála sedmkrát, zatímco Brňané šestkrát. Poslední ligové měření sil proběhlo v roce 2005, ve druhé lize v ročníku 2011/12 Brňané doma podlehli a venku zvítězili. A naposledy došlo ke vzájemnému souboji na jaře 2017, kdy se ve čtvrtfinále poháru radovala z výhry 2:1 Opava.

Z našeho kádru zná opavské prostředí nejlépe Jiří Texl, který zde působil v minulém roce, ještě předtím tu hostoval Kuba Přichystal. Opačné zkušenosti pak má čerstvý sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil, ten strávil ve Zbrojovce dlouhých pět let, většinu z této doby jako kapitán.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 16 zápasů (6 – 3 – 7), skóre 20:22

Nejlepší střelec vzájemných zápasů: Milan Pacanda (5 branek)

Prošli oběma kluby: Jiří Texl, Jakub Přichystal - Pavel Zavadil (sportovní manažer).

Poslední vzájemný zápas: 12.3.2005, Opava - Zbrojovka 2:0. Branky: Zeher, Sviták.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...