V neděli hostíme Pardubice!

V neděli hostíme Pardubice!

B r n o - Hektický dubnový program pokračuje. FORTUNA:LIGA má před sebou anglický týden a Zbrojováci jej načnou domácím utkáním proti Pardubicím. Hraje se v neděli 18. dubna ve 14 hodin před kamerami O2 Sport.

Utkají se dva týmy, které poslední zápas zvládly. Pardubičtí se díky vítězné dohrávce se Slováckem posunuli na sedmou pozici, na kontě mají 38 bodů. A před druhým vzájemným soubojem nováčků je může hřát i podzimní výhra 2:1, kterou vyválčili v Ďolíčku. Na slepené góly Hufa s Tischlerem tehdy odpověděl svým premiérovým ligovým gólem pouze Ondra Pachlopník.

"Pardubice prožívají zatím fantastickou sezónu. Jakožto nováček a navíc bez vlastního stadionu nasbírali spoustu bodů, jsou naprosto v klidu, mohou hrát uvolněně. Z jejich výkonů máme samozřejmě respekt, na druhou stranu je to soupeř, kterého chceme porazit," říká před utkáním trenér Dostálek.

Východočeši dokázali letos loupit třeba na Slovácku, celkem venku vyválčili třináct bodů - stejně jako Zbrojovky. "Síla Pardubic tkví především v tom, že mají tým dlouho pohromadě. Hráče příliš netočí, když jim někdo vypadne, dokáží jej nicméně bez problémů nahradit, protože hráči jsou zvyklí na systém," pokračuje kouč.

Kádr Zbrojovky se oproti minulému vítěznému utkání v Českých Budějovicích neobměnil - mimo trénink s týmem jsou nadále rekonvalescenti Šural a Vaněk. "Na začátku týdne máme celé mužstvo pohromadě, od poloviny už děláme nácvikové věci ve dvaceti hráčích a před utkáním pak proběhne finální nominace tak, aby na předzápasovém tréninku bylo šestnáct hráčů a dva brankáři. Konkurence je na jednu stranu příjemná, ale má to samozřejmě i stinné stránky, na někoho musíte ukázat a je mimo sestavu."

Vzájemná bilance ve FORTUNA:LIZE je opravdu skromná, jedná se doposud o jediný (výše zmíněný) podzimní zápas. Ve druhé nejvyšší soutěži Brňané dokázali v minulých letech dvakrát zvítězit a dva duely dospěly k remíze. Předcházející prvoligové souboje jsou hodně vousaté - v letech 1937 až 1946 zvítězil desetkrát tým Židenic, dvakrát se urodila remíza a pětkrát se radovali Pardubičtí.

Aktuálně jediným hráčem se zkušenostmi z tábora soupeře je Adam Fousek, který přišel do Zbrojovky z Pardubic před minulou sezónou.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 1 zápas (0 – 0 – 1), skóre 1:2

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Ondřej Pachlopník - David Huf, Emil Tischler.

Prošli oběma kluby: Adam Fousek.

Poslední vzájemný zápas: 12.12.2020, Pardubice - Zbrojovka 2:1. Branky: Tischler, Huf - Pachlopník.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...