V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště

V Brněnských Ivanovicích bylo slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště

B r n o – V areálu Fotbalového centra Brno v Brněnských Ivanovicích bylo dnes za účasti představitelů města Brna, společnosti STAREZ – SPORT a Zbrojovky slavnostně otevřeno nově zrekonstruované hřiště s umělým povrchem třetí generace.

Symbolické přestřižení pásky si vzali na starost náměstek primátorky města Brna Petr Hladík, brněnský radní pro sport Jaroslav Suchý, generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT Martin Mikš, starosta městské části Tuřany Radomír Vondra a majitel Zbrojovky Václav Bartoněk.

„Myslím, že spolupráce si sedla a funguje dobře. Když se podíváte na výsledky jednotlivých kategorií, tak kluci ze Zbrojovky jsou jedni z nejlepších, k čemuž napomáhá i zázemí centra. Proto se město Brno rozhodlo v loňském roce odkoupit tento areál, který je teď ve správě společnosti STAREZ – SPORT. Hodně nás trápil starý a dosluhující umělý trávník a tato investice za zhruba pět milionů korun byla nutná,“ uvedl přímo na místě náměstek Petr Hladík.

Hřiště v areálu v Brněnských Ivanovicích se dočkalo nového travního koberce třetí generace JUTAgrass MASTER 40/200 (podrobnosti zde). „Vzniklo tu něco, co při dobré údržbě vydrží dlouho a nabídne to výrazně lepší podmínky pro trénink a výchovu mladých fotbalistů,“ dodal Hladík.

Za klub se ceremoniálu zúčastnil majitel Václav Bartoněk. „Pro nás je zásadní přístup města ke sportovní infrastruktuře, zejména akt, který se odehrál loni, tedy odkup areálu. Původní vlastník majetek nezveleboval, ten pak chátral, což negativně působilo na fungování sportovní výchovy mládežnických celků. Ve spolupráci s městem došlo k vytvoření programu obnovy areálu a jsme městu vděční, že drží časovou osu, kterou jsme si vytkli.“

Další kroky ke zvelebení areálu fotbalového centra pak budou následovat. V první řadě se jedná o novou nafukovací halu, ve výhledu pak je i rekonstrukce druhé hrací plochy.

další články

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku
A-tým
19.01.2021 | Martin Lísal

Obránce Černín by měl na jaře hostovat v Blansku

B r n o - Jednadvacetiletý stoper Jakub Černín by měl jarní část sezóny strávit v týmu...
Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí Pernica
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Návrat ozdobil gólem. Cítil jsem se skvěle, hlásí...

M l a d á B o l e s l a v - Že umí dát z pozice stopera gól, to Luděk Pernica dokázal už...
VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi
A-tým
16.01.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání v Mladé Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v – Zbrojováci vstoupili do jarních bojů remízou na hřišti Mladé...