Umělka? Lepší než kdysi škvára, usmívá se Roman Fischer

Umělka? Lepší než kdysi škvára, usmívá se Roman Fischer

B r n o - Záložník Roman Fischer absolvuje ve Zbrojovce již druhou zimní přípravu. Celkově jich samozřejmě bylo mnohem víc, vždyť Roman patří v kádru brněnského týmu k nejzkušenějším hráčům.

Letošní příprava dle něj nijak zásadně nevybočuje, její nástrahy snáší Roman s až stoickým klidem. "Důležité je hlavně být zdravý, nezranit se a odtrénovat toho co nejvíc. Už za ty roky vím, co čekat a jak je příprava důležitá."

K specifickým podmínkám tuzemské zimy patří i umělá tráva. "Nemám ji moc rád, ale zase je to lepší, než před lety škvára," směje se Fischer - jeden z pamětníků povrchu, na který už dnes tak často nenarazíte. Za to jsou vděční hráči i členové realizačního týmu. "Je to náročnější třeba i pro výběr obutí, kopačky se rychleji opotřebují. Už nás toho ale na umělce moc nečeká, dva zápasy, pár tréninků a přijde soustředění," těší se na čtvrteční odlet.

Na herním soustředění v Turecku si hráči volna mnoho neužijí, i tak ale pobyt drtivá většina z nich vnímá pozitivně a Roman není výjimkou. "Teplo, přírodní tráva, svaly se prohřejí. Člověk navíc nemusí hrát navlečený."

Zatím poslední herní test Zbrojovce vyšel a své k tomu řekl i Fischer. Dal jeden gól, nastřelil tyč, byl hodně vidět. "Ale důležitý je vždycky výkon mužstva jako celku," odmítá jakoukoliv chválu. "A jako celek jsme to v sobotu zvládli. První poločas byl lepší, po prostřídání nás soupeř dostával místy pod větší tlak, ale neinkasovali jsme. Možná v tom hrál roli i silnější vítr, který foukal proti nám, ale s tím se musíme umět vyrovnat. Zjednodušit hru, dávat si míče po zemi. Soupeř byl podle mého názoru solidní, po změně stran se zlepšil," hodnotil ještě sobotní výhru ostravský rodák.

Ten nyní pendluje mezi oběma městy. "V Ostravě mám rodinu, dojíždím tedy často. Chci být s dětmi co nejvíc. V Brně mám být na kraví hoře, kde zůstávám, pokud není čas a prostor na jízdu do Ostravy," prozrazuje muž, který na podzim odehrál 13 ligových zápasů a jeho další prvoligový duel bude "ocejchován" číslovkou 80.

další články

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!
Ostatní
30.09.2020 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Rozhovor s Jindřichem Svobodou!

B r n o - Pražil kávu, pracoval v jaderné elektrárně, teď se stará o tenisové kurty. A taky hrál...
U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně
Mládež
30.09.2020 | Martin Lísal

U10: Zbrojovka skončila třetí na turnaji v Opočně

O p o č n o - Mladí Zbrojováci z týmu U10 se o víkendu vydali na kvalitně obsazený turnaj do...
Fanshop dočasně přechází na nový režim
Ostatní
29.09.2020 | Martin Lísal

Fanshop dočasně přechází na nový režim

B r n o - S ohledem na aktuální situaci a z preventivních důvodů přechází oficiální zbrojovácký...