U19: Domluvili jsme se hned, říká nový trenér dorostu Polách o svém návratu

U19: Domluvili jsme se hned, říká nový trenér dorostu Polách o svém návratu

B r n o - Nový trenér dorostu Tomáš Polách se v novém angažmá ani nestihl rozkoukat, a hned jej čekal pořádně těžký křest. Nejprve zápas s mistrovskou Sigmou, poté výlet na Baník. A výsledek? Šest bodů!

Polách se tak trenérského žezla ujal úspěšně. Nejen na to přišla řeč v dnešním rozhovoru s novým koučem.

Tomáši, jak dlouhé bylo jednání a rozhodování?
Musím říct, že jednání proběhlo celkem rychle. Už předcházející dva, tři roky jsme se s lidmi ze Zbrojovky na tohle téma bavili, ale nikdy to nebylo v takové fázi. Nyní jsme se domluvili de facto hned. Já naposledy působil v dospělém fotbale ve Vyškově, kde to proběhlo také bez problémů. S Honzou Trousilem jsme měli dohodu, že pokud mě někdo osloví se zajímavou možností, nebudou mi bránit. A návrat do Zbrojovky takovou možností je, moc se na to těším. Ve středu jsem se byl podívat na utkání v Jihlavě, rozhodnutý jsem byl v podstatě hned a řešili jsme jen detaily. V pátek už jsem vedl trénink a v sobotu první zápas.

Znali tě hráči ještě z dob hráčského působení?
Sám nevím, jestli mě znali ještě z dob aktivní kariéry. Moc jich asi nebylo (smích). Některé kluky jsem ale znal z kempu, který vedu - Šimona Žaluda, Dominika Pešku. První dny jsem měl trochu problém poznat, kdo je kdo. Dnes už hráče znám podle přezdívky i jména, v tomhle už to mám usnadněné.

Nebyl jsi trochu nervózní z těžkého vstupu do nového angažmá? Mistrovská Sigma, pak Baník...
Ani jsme si nestihli pořádně říct, že jdeme proti mistrům. Asi mě nechtěli vystrašit předem (smích). V obou zápasech jsme odvedli dobrý výkon a po zásluze vyhráli. Připomínky jsme samozřejmě měli, k jednotlivcům i týmové hře. Máme tedy za sebou dva zápasy a spousta dalších jich je před námi a pořád je co zlepšovat. Chceme je odehrát co nejlépe a tak, aby se hráči v maximální možné míře rozvíjeli.

Kladeš před sebe a před tým nějaké konkrétní cíle? V mládeži o výsledky až tak nejde, ale starší dorost je v tomhle ohledu přece jen trochu jiný.
Dorostenecký fotbal mám zmapovaný, mám syna v tomhle věku, který také hraje, byť ne ve Zbrojovce. Některé zápasy Brna jsem viděl i v minulých letech, představu jsem měl. Nemám to tak, že bych říkal dopředu, kde se budeme pohybovat. Faktem ale je, že devatenáctka je výkladní skříň mládeže, je nejvíc na očích a touha vyhrát a být úspěšný už tam být musí. Nad tím pak je to, aby hráči byli připraveni pro přechod do dospělého fotbalu. To jsou cíle, které se snoubí ruku v ruce - pokud budou hráči dobře připraveni, budou hrát nahoře.

V posledních zápasech nastoupil za devatenáctku i Marek Mach, proti Baníku také Tomáš Chyla. Jde o trvalou změnu, nebo se to řeší zápas od zápasu?
Je to vždy o domluvě, v mládeži i na sportovním úseku probíhají pravidelné porady a pokud termíny nekolidují, řeší se to takhle. Pro nás je to vítaná výpomoc s hráči dorazového ročníku 2000, kterých tolik nemáme. Pro srovnání Sigma jich měla v základní sestavě deset, my pět. Vše je ale podřízeno tomu, abychom hráče co nejlépe připravili pro dospělý fotbal.

Co se týče tréninkového procesu, chystáš nějaké razantní změny?
Proces jako takový je nastavený dlouhodobě a myslím, že správně. Funguje tu akademie, která má své principy. Jak už jsem řekl, základem je připravit kluky na přechod do dospělého fotbalu, s tím jsem do klubu šel. S trenéry o tom debatujeme, za ten týden už samozřejmě mám pár podnětů, co by se dalo upravit nebo doplnit. Princip je ale pořád stejný.

Díky za rozhovor a ať se daří!

další články

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!
A-tým
28.06.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!

B r n o - Na přelomu června a července vyjde další díl STUDIA FLINTA, už jednatřicátý! Hostem...
Informace k utkání se Slovanem
A-tým
27.06.2022 | Martin Lísal

Informace k utkání se Slovanem

B r n o - Dalším soupeřem letošní přípravy bude slovenský mistr - ŠK Slovan Bratislava. Divácky...
Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou
A-tým
26.06.2022 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou

Č e r v e n í k - Zbrojováci podlehli v druhém letním utkání Podbrezové 2:4, o výsledku rozhodly...