Tři body se počítají, usmívá se gólman Floder

Tři body se počítají, usmívá se gólman Floder

B r n o – Ve třech po sobě jdoucích zápasech v Třinci se Zbrojovka pokaždé jednou střelecky prosadila. Poprvé podlehla, podruhé remizovala a na třetí pokus z toho byla výhra. Zásluhu na tom má i gólman Jiří Floder, který udržel čisté konto.

„Jsem samozřejmě rád. Za prvé, že jsme tu získali tři body, protože jsme věděli, že to na zdejším hřišti bude hodně náročné, bojovné, navzdory postavení týmů v tabulce. Tři body zvenku se počítají. A za druhé, že jsem po delší době udržel čisté konto, protože jsem to týmu tak trochu dlužil. Takže samé plusy dnes,“ pousmál se po utkání Floder, který nastoupil letos v lize potřetí.

Práci měl v utkání především v závěrech poločasů. První ožehavý moment řešil v momentě, kdy se za míčem řítil Juřena. Floder byl ale u balónu dříve a odehrál jej do bezpečí. „Bylo to za minutu dvanáct, naštěstí to dobře dopadlo,“ oddechl si. A chvilku poté vyrazil Petráňovu ránu po brejku. „Neviděl jsem tu střelu úplně dobře, ale bylo důležité, že jsme to ustáli a ubránili do poločasu s nulou. Druhý poločas byl pak klidnější, práce moc nebylo, až v poslední minutě,“ zmínil Floder další potenciálně nebezpečný moment.

„Jinak to bylo spíš o koncentraci. Nepodcenit žádnou situaci, soustředit se na každý centr, na každou standardku. Se spoluhráči jsme to zvládli, za to jsem rád. V tabulce je to zase o něco veselejší a je to povzbuzení, potřebovali jsme po nepovedeném utkání s Vyškovem zase najet na vítěznou vlnu. Že jsem pak u toho mohl být a pomoci tak týmu, za to jsem rád dvojnásob,“ těší čtyřiadvacetiletého gólmana, který zastoupil zraněného Berkovce.

Většinu druhé půle Floder sledoval z brány snažení svých parťáků, kteří usilovali o druhý gól. „Mohli jsme si závěr udělat klidnější, říkal jsem si, ať nás hlavně nikdo nevytrestá. Kdybychom přidali druhý, bylo by asi po utkání, ale snad jsme si to schovali na příště. Důležité jsou tři body, pro ty jsme sem jeli.“

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...