Trénink, pak podpis. Luděk Pernica je definitivně zpátky v Brně!

Trénink, pak podpis. Luděk Pernica je definitivně zpátky v Brně!

B r n o – Zpátky doma. Na dnešním zahájení přípravy nescházel ani navrátilec Luděk Pernica. Třiatřicetiletý stoper dopoledne absolvoval první trénink, poté svůj návrat do Zbrojovky finálně stvrdil podepsáním smlouvy.

„Na zimní přípravu se moc fotbalistů netěší, ale já jsem v tom asi letos výjimka. Vracím se po zranění, navíc se těším na kabinu, na kluky a na zátěž. Jsem plný očekávání, jak se nám bude dařit a co bude dělat koleno. Věřím pevně, že bude držet a vše půjde podle plánu,“ řekl Luděk krátce po podpisu.

To už měl za sebou i první trénink po návratu. „Šlo to až nadmíru, jsem spokojený, koleno drží. Odtrénoval jsem skoro všechno, až na konci jsem se odpojil. Liga začíná až za dva měsíce, což beru jako výhodu a plus. Je hodně času dát se pořádně dohromady a v březnu to vypukne,“ těší se brněnský odchovanec.

V kabině se dnes potkal s Kubou Šuralem či Martinem Berkovcem, na setkání s Kubou Řezníčkem si musí počkat do středy – ten je totiž v druhé skupině. „První dva dny jsme rozdělení, zítra jdeme na testy, to mají zase kluci trénink. Všechny jsem dnes rád viděl a už se těším na společnou práci. Věřím, že se nám bude dařit. Cíl je jasný a v tuto chvíli se nějak zvlášť nebojím bodové ztráty. Hodně napoví start jara, kdy máme Duklu a Táborsko, ale pořád je to čtrnáct kol. Věřím, že se o to popereme,“ zmínil Pernica postupové sny.

Je jasné, že do Brna se po třech letech vrátil zase trochu jiný hráč, než který tu tehdy hostoval. „Získal jsem další zkušenosti. Vyhráli jsme titul, zahrál jsem si Ligu mistrů, spoustu těžkých zápasů. Jsou to super vzpomínky a věřím, že je tady zúročím.“

Pernica svým návratem rozšíří konkurenci na pozici stopera. Při předchozím angažmá toho hodně odehrál právě s Kubou Šuralem. „Jsme velcí kamarádi. Ani to nebereme jako nějaký boj o místo, třeba budeme hrát spolu, nebo na víc stoperů. To je zatím daleko, do ligy jsou dva měsíce. Byl tu tehdy už i Lukáš Endl, jen Jirku Hamzu osobně neznám. Ale tím, že jsem Zbrojovku sledoval, vím, o koho jde a jak se mu dařilo. Šla na něj chvála. I na mladé kluky se samozřejmě těším a rád je poznám blíž.“

S návratem do Brna se pojí i nutnost sehnat bydlení. „Řeším to, včera jsem přijel z Plzně, manželka s dětmi tam zatím zůstávají. Než to vyřeším, budu asi přechodně buď u tchána s tchýní v Bohunicích nebo u mých rodičů v Blansku,“ prozradil obránce.

A když už byla řeč o starých známých - ve svých začátcích se Perňa v kabině potkával i se současným trenérem Tomášem Poláchem. "Není to tak úplně nové, protože při minulém angažmá jsem to takhle měl s Ríšou Dostálkem. Zápasy s Polonem si pamatuju, i potom jsme se potkávali, když třeba trénoval dorost, známe se dobře," potvrdil na závěr.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...