Trenér Šustr před utkáním s Vítkovicemi

Trenér Šustr před utkáním s Vítkovicemi

B r n o - Na Brňany čeká v pátek třetí domácí zápas v sezóně. Po dvou remízách by rádi na Srbské poprvé bodovali naplno, jejich soupeřem budou v pátek od 19 hodin Vítkovice. Kouč Šustr už může počítat i se službami útočníka Jana Pázlera.

Ten přišel do Zbrojovky v pondělí a rozšířil konkurenci na postu útočníka. "Naskytla se možnost ho přivést a je potěšující, že to vyšlo. Honzu jsem před lety shodou okolností viděl několikrát ještě v dresu Hradce a utkvěl mi v paměti, proto jsem rád, že ho tu teď máme. Věřím, že zlepší naši finální fázi. Není to samozřejmě o tom, že bychom na něj naložili vše, že dojde Honza Pázler a najednou to půjde samo. Musíme mu vytvořit šance, dát mu správné balony. Během týdne na tréninku ukázal, že se do šancí umí dostat," řekl na adresu nové posily kouč Šustr.

Zvýšení konkurence znamená i vyšší množství variant, jak sestavu poskládat. "Honza je typologicky jiný než Meggy, mohou nastoupit teoreticky i vedle sebe. O sestavě ale ještě nejsme rozhodnutí."

K dispozici trenérovi už je i uzdravený stoper Petr Pavlík, který od pondělka trénuje s týmem. Další stoper Jakub Černín musel střídat v duelu rezervy s Lanžhotem, ale v jeho případě by se nemělo jednat o nic vážnějšího a měl by být v pořádku. Na marodce z obránců zůstává Juraj Kotula, který bude po zranění kolene z minulého týdne přibližně měsíc bez tréninku.

V začátku týdne se Brňané pochopitelně ještě vrátili k nevydařenému předchozímu představení. "Po utkání na Dukle jsme si vyříkali spoustu věcí a věřím, že to bude mít patřičný dopad a obraz hry změníme. Na každého hráče platí něco jiného, nejde být jen hodný a zlý, někoho to posune dál, jiného naopak zabrzdí. Snažili jsme se odhalit příčiny toho, proč s úvodním hvizdem začneme hrát ustrašeně a zataženě. Kluky musíme dostat zpět na vlnu, na které byli na jaře. Realita je daná, máme před sebou domácí zápas, který musíme zvládnout," uzavřel Šustr.

další články

V sobotu se představíme v Jihlavě
A-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

V sobotu se představíme v Jihlavě

B r n o - Náročný týden plný dřiny zakončí Brňané třetím přípravným utkáním, v sobotu od 11 hodin...
Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi
B-tým
07.08.2020 | Martin Lísal

Béčko čeká první soutěžní zápas na hřišti Břeclavi

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy se jako první náš tým pustí do soutěžních bojů. V sobotu je v...
Ostatní
07.08.2020 | Martin Lísal

"Kotel" se přesunuje do sektoru M

B r n o – Zástupci klubu včera v podvečerních hodinách absolvovali finální schůzku s představiteli...