sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Trenér Šustr před utkáním s Ústím

Trenér Šustr před utkáním s Ústím

B r n o - Zbrojováci absolvují v neděli druhý díl domácího dvojboje, od 14:30 vyzvou na Srbské Ústí nad Labem. Podzimní remízový zápas byl pro trenéra vůbec prvním na lavičce "áčka", co tedy očekává od odvety?

05.04.2019 | Martin Lísal

 

"V pondělí jsem v televizi sledoval zápas Ústí proti Českým Budějovicím, viděl jsem i jejich další jarní zápasy. Ústí se nebojí útočit, chce hrát aktivně a umí dostat soupeře pod tlak, v tom bude asi zápas jiný, než ten minulý s Prostějovem. Bude chtít hrát fotbal, což na druhou stranu znamená, že se v defenzivě může objevit více děr, kterých můžeme využít. Věřím, že svou aktivitou na míči budeme schopní ten tlak eliminovat a z obou stran by zápas mohl být kvalitnější. Pro nás platí to, co minule a vlastně pokaždé. Chceme být aktivní, duel zvládnout a vyhrát," řekl Šustr na adresu našeho nejbližšího soka.

Zatímco před minulým duelem musel kouč řešit karetní tresty, tentokrát tyto starosti odpadly. "Po zranění jsou Pavlík s Pachlopníkem, jinak máme kádr kompletní. Každý se pere o svoje místo. Pořád jsou to ty příjemnější starosti, protože hráče máme připravené, je to jen o tom, na koho vsadíte a pro jakou variantu se rozhodnete. Otazníky máme dva nebo tři, uvidíme po dnešním a zítřejším tréninku."

Jedním z takových otazníků může být složení útočné dvojice. Ta minule nastoupila ve složení Škoda - Přichystal, ve druhé půli přišel na hřiště ještě Magera a nakonec rozhodl. "Megy je hráč, který svou roli bere jako profesionál, je nachystaný a věřím mu v tom, že i když naskočí jako střídající, je schopen něco udělat a zápas rozhodnout. Kubu Přichystala jsme minule střídali, ale není to tak, že by zklamal, naopak je jedním z těch, kteří mají týmu co dát. Je to zkrátka otevřené," pokračoval Šustr.

Ten dále prozradil, jakým způsobem promýšlí střídání hráčů. "Mám předem nachystané varianty s ohledem na vývoj zápasu. Buď vedete, prohráváte, hrajete v oslabení, někomu se daří, někomu ne. Podle toho se v daný moment rozhoduju a reaguju."

Vyjma standardního tréninkového procesu se Zbrojováci v týdnu zúčastnili ještě závodů Na šikmé ploše. "Jsme brněnský klub a považuju za přirozené, že bychom to Brnu měli vracet i mimo fotbal. Navíc když se to týká lidí, kteří neměli v životě takové štěstí jako my. Su rád, a vedu k tomu i hráče, když můžeme takovým způsobem třeba i místo tréninku pomoci. Zkrátka jsme vynechali posilovnu a šli místo toho jako celý tým i s realizačním týmem na tuto akci," řekl k tomu Šustr.

Ten kromě toho všeho neopomenul sledovat ani včerejší los evropského šampionátu U17, kde se jeho někdejší svěřenci utkají s Irskem, Belgií a Řeckem. "Na mistrovství není snadných skupin ani soupeřů, nicméně věřím, že je tým poskládaný tak, aby byl schopný udělat úspěch. Kvalitní hráči, trenér Kotal se na soupeře umí skvěle připravit. Věřím, že po dlouhé době budeme schopní uhrát nejen dobrý výsledek, ale i předvádět kvalitní fotbal," zakončil Šustr.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz