neděle 7.4.2019

0 Zbrojovka Brno
0 Ústí n. L.
21.kolo

neděle 14.4.2019

1 Táborsko
2 Zbrojovka Brno
22.kolo

středa 17.4.2019

3 Zbrojovka Brno
1 Pardubice
23.kolo

neděle 21.4., 17:00

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
24.kolo

neděle 28.4., 18:00 - Vstupenky

Zbrojovka Brno
Znojmo
25.kolo

sobota 4.5., 10:15

Sokolov
Zbrojovka Brno
26.kolo

úterý 7.5., 17:00

Zbrojovka Brno
Hradec Králové
27.kolo

sobota 11.5.

Vítkovice
Zbrojovka Brno
28.kolo

neděle 19.5., 18:00

Zbrojovka Brno
Třinec
29.kolo

sobota 25.5.

Jihlava
Zbrojovka Brno
30.kolo

Trenér Šustr před utkáním s Pardubicemi

Trenér Šustr před utkáním s Pardubicemi

B r n o - Pět zápasů v dubnu, pět v květnu. Závěrečné boje FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY probíhají v pořádně rychlém tempu a pár dní po výhře v Táborsku čeká na Zbrojováky další zápas. Venkovní body budou chtít potvrdit doma proti Pardubicím. O utkání dnes hovořil i trenér Zbrojovky Pavel Šustr.

před 2 dny | Martin Lísal

 

"Nahuštěný program pro nás nepředstavuje problém. Místo tréninku nás čeká zápas a je dobře, že to navazuje takto na sebe. Navíc se nám povedlo poslední zápas vyhrát, což zvedá sebevědomí hráčů, pomáhá to psychice i regeneraci. Nachystáme se tak, abychom ten program zvládli co nejlépe," věří kouč.

Do Brna nyní míří Pardubice - soupeř, který Brňanům na podzim uzmul dva body po remíze 1:1. "Dlouhodobě hrají dobrý a ofenzivní fotbal, hráči jsou omlácení druhou ligou, řada z nich má i prvoligové zkušenosti. Určitě to není tým, u kterého bych řekl, že je sfoukneme jako nic. Bude to těžký soupeř a bude záležet na tom, jak se na ně dovedeme připravit. Navíc ostatní týmy mají vždy o motivaci postaráno, proti Zbrojovce předvedou maximální výkon. Pardubice máme nasledované, jejich hráče známe, primárně se ale i tentokrát chystáme na naši hru a na to, co předvedeme my," ubezpečil Šustr.

Cíl pro zápas je dle něj jasný. "Máme jasný úkol - pořád vyhrávat. Nic víc, nic míň. Ostatní soupeři nám mohou nebo nemusejí přihrát, ale to hlavní je na nás," zopakoval, že nepatří k těm, kdo by přehnaně sledovali tabulku a kalkulovali s různými variantami. "V neděli to s nadsázkou vypadalo tak, že se situace v tabulce začínáme obávat. Takže i práce s hlavami hráčů je před utkáním důležitá."

Můžeme volit více variant a jsme pro soupeře nečitelní

Šustr tak připomněl nedělní výhru v Táborsku, kdy se po solidní první půli soupeř dostal na dostřel a nakonec Zbrojovku notně pozlobil. "Předcházející zápas proti Ústí jsme měli jasnou převahu, spoustu šancí, hráli jsme dobře a nevyhráli. V Táborsku výkon tak kvalitní nebyl, ale dali jsme góly a brali všechny body. Ve středu potřebujeme vyhrát a uděláme pro to vše. Když jsme v herní pohodě, je na hráčích už dobře znát herní součinnost; vědí, kde kdo má být. Na druhou stranu se nám pořád stává, že vypadneme z role, pořád máme rezervy. V tomhle hodně spoléhám na zkušené hráče - Eisiho, Meggyho, Škoďáka. Ti mohou ostatní strhnout k dobrým výkonům a ukázat jim, jak zápas odpracovat, a musím říct, že to plní bez problémů."

Třeba právě Magera po dvou zápasech v roli náhradníka naskočil opět v základu, blýskl se dvěma nahrávkami. "U Lukáše je obrovskou výhodou, že je charakterově výborný kluk, hodně spolu komunikujeme. Dvakrát naskočil jako žolík, jednou rozhodl zápas, podruhé se i vinou naší hry už neprosadil, teď hrál v základu. Máme čtyři útočníky, což je výhoda. Můžeme volit více variant a nejsme pro soupeře tak čitelní. Záleží vždy i na tom, jaké rozestavení volí soupeř, jak a kdo brání, jak vypadají naši kluci na tréninku a v jakém jsou rozpoložení. Jak soupeř presuje, jak zakládá útoky... Těch faktorů je hodně, souvisejí spolu a na jejich základě se pak rozhodujeme o finálním složení sestavy," objasnil Šustr.

Jisté je, že pro zápas s Pardubicemi musí z předzápasových úvah vynechat Ondru Sukupa, který má stopku za čtyři žluté karty. "V hlavě už máme varianty, jak jej nahradit. Komplikace by to byla, kdybychom tyhle varianty neměli, ale naštěstí máme nachystané další hráče a zvládneme to vyřešit," zakončil Šustr.

 

Aktuality

15.4.2019

Adamec a Manuel v reprezentaci

Zbrojováci Radek Adamec a Timothy Manuel figurují v nominaci reprezentace U16 pro turnaj v Belgii. Národní tým se zde postupně utká s Dánskem, domácí Belgií a Švédskem.

28.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop je v úterý 2. dubna z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

27.3.2019

Lukáš Kos v reprezentaci

Zbrojovák Lukáš Kos byl nominován do reprezentace U15 pro dva přípravné zápasy s Irskem (2. a 4. dubna). Mezi náhradníky jsou Filip Hlucháň, František Kluska, Adam Ryška a Patrik Žourek.

10.3.2019

Juniorka v TCM

Pondělní utkání juniorky proti Sigmě Olomouc bude vinou nepříznivého počasí sehráno v areálu TCM Brněnské Ivanovice.

10.3.2019

Fanshop v úterý uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude v měsíci březnu v úterý uzavřen (konkrétně se jedná o 12., 19. a 26 března). K dispozici bude v ostatních prodejních dnech, tj. v pondělí a ve čtvrtek. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

6.2.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop bude ve čtvrtek 7. února z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

4.2.2019

Zraněný Pavlík

Dnešní vyšetření bohužel ukázalo, že obránce Petr Pavlík si v sobotním utkání v Jihlavě zlomil lýtkovou kost. Předpokládaná doba léčby je 6 týdnů.

31.1.2019

Jambor a Endl v reprezentaci

Zbrojováci David Jambor a Lukáš Endl byli nominováni do reprezentace U16 pro turnaj ve Spojených arabských emirátech (6. až 15. února). Reprezentace se na turnaji postupně utká s Belgií, domácím výběrem a Kosovem.

30.1.2019

Jambor v Líšni

Devatenáctiletý záložník Dan Jambor se začal připravovat s Líšní. V týmu lídra MSFL dnes nastupuje k přípravnému utkání s Vrchovinou, v jednání je hostování do konce sezóny. Dan naskočil v letošní sezóně do sedmi ligových a tří pohárových zápasů, v pohárovém utkání na hřišti Žďáru vstřelil gól.

28.1.2019

Ševčík v reprezentaci

Zbrojovák Michal Ševčík byl nominován do reprezentace U17 pro nadcházející turnaj ve španělské La Manze (4. až 12. února).

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2019 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz