Trenér Šustr po výhře v Hradci Králové

Trenér Šustr po výhře v Hradci Králové

H r a d e c K r á l o v é - Zbrojovka má za sebou jeden z papírově nejtěžších podzimních testů - zápas v Hradci Králové. Bojovný a vyrovnaný duel zlomila i bez Lukáše Magery ve svůj prospěch a podruhé za sebou veze do Brna všechny body.

V průběhu utkání si oba týmy dokázaly vypracovat šance, Zbrojovka jich ale přece jen měla víc. A nakonec se na ní usmálo tolik potřebné štěstí - Ashiruův skvělý centr vyústil ve vlastní gól, zatímco Hradečtí v dobré pozici neuspěli. "Dnešní zápas byl od obou soupeřů odbojovaný, bylo cítit, že všichni chtějí vyhrát. Za mne tam bylo možná více defenzivy než ofenzivy, bylo to místy opatrné, nakonec rozhodla pro nás šťastná chvíle. Nutno ale říci, že ten centr byl dobře směrovaný, hráči šli do náběhu. Výsledek je pro nás výborný, hru si vyhodnotím doma u videa," shrnul průběh duelu kouč Pavel Šustr.

Ten tak ani v sedmém zápase nepoznal chuť porážky, přičemž Hradec byl dost možná nejsilnějším ze sedmičky soupeřů. "V určitých fázích jsme byli kombinačně lepší, stále nám ale chybí klid. Hodně míčů ztrácíme zbytečně, bez tlaku soupeře. Neřekl bych, že bychom byli lepší celý zápas, byly tam pasáže, v nichž jsme drželi míč my, jindy byl zase nebezpečnější Hradec," uznal kouč.

Ten musel před utkáním řešit pár otazníků v sestavě. Distancovaného Pavlíka s jistotou zastoupil Vraštil, mimo hru se ale nakonec ocitl i nejlepší střelec Magera. "Už se Sokolovem střídal pro problémy s achillovkou a nestihl se dát zdravotně do pořádku. Dělali jsme všechno pro to, aby hrát mohl, ale nepovedlo se. Na zápas jsme se tedy nachystali bez něj. Martina Zikla dobře znám z dorostu a vím, že je schopen zahrát určitý standard. Jeho úkolem dnes bylo zápas odpracovat, uhrát co nejvíc soubojů a míčů, dostávat se do kombinace a zakončení. V základu byl po dlouhé době a hodnocení jeho výkonu je spíš kladné," hovořil Šustr o tom, jak devatenáctiletý Zikl ostříleného Mageru zastoupil.

Díky výhře se Brňané posunuli na sedmou pozici, na třetí Hradec ztrácejí tři body. "Já se ale stále dívám na naše výkony a na náš tým. Nejsme ve stavu, kdy bychom mohli počítat body a dívat se kolem sebe. Potřebujeme zvládat zápasy v řadě, což se nám teď nepovedlo a musíme se připravit tak, abychom to příště zvládli. Výsledek je výborný, ale je to jen dílčí úspěch a před námi je spousta dalších kroků," uzavřel Šustr.

další články

Podpořte Zbrojovku díky iniciativě #zasvujtym!
Ostatní
25.05.2020 | Tisková zpráva

Podpořte Zbrojovku díky iniciativě #zasvujtym!

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA je zpět! Jak to krásně zní! Složité období jsme společně přečkali a nyní se...
Informace pro fanoušky a partnery k opětovnému startu FN:L
A-tým
22.05.2020 | Martin Lísal

Informace pro fanoušky a partnery k opětovnému startu...

B r n o – Už za týden jdeme znovu do boje! Bohužel zatím bez fanoušků – v souladu s podmínkami...
Pojď fandit s legendami Zbrojovky na Tribunu Štatl!
Ostatní
21.05.2020 | Martin Lísal

Pojď fandit s legendami Zbrojovky na Tribunu Štatl!

B r n o - Každý ví, že fotbal se nejlépe sleduje ze zaplněné tribuny. To teď bohužel ještě není...