Trenér Šustr po utkání v Českých Budějovicích

Trenér Šustr po utkání v Českých Budějovicích

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Šlágr kola na hřišti Českých Budějovic nabídl pro nestranné fanoušky atraktivní podívanou, pro domácí dechberoucí obrat - a Zbrojovce naopak fotbal ukázal krutou tvář. Ztratila totiž dvougólový náskok a nakonec se vrací bez bodu.

"Dynamo nás v úvodu zatlačilo, to jsme ale ustáli a vstřelili dvě branky. Ve druhé půli jsme bohužel nezvládli standardní situace, neproměnili penaltu a dobře rozehraný zápas tak ztratili. Hlavní příčinou je, že jsme nebyli tak odvážní a důslední, jak by bylo potřeba. První gól jsme dostali snad z malého vápna, krátce po neproměněné penaltě přišel faul a třetí gól padl opět po rohu," bilancoval na pozápasové tiskovce kouč Pavel Šustr.

Jedním ze zlomových momentů byla dvojitá penalta - po faulu na Škodu střílel kapitán Magera jen do tyče, ke gólu na 3:1 scházelo jen pár centimetrů. A za další minutu došlo k faulu na druhé straně, přičemž Táborský Halousku překonal a srovnal. "I takový moment průběh utkání částečně ovlivní. Za stavu 2:1 jsme mohli odskočit, čímž by se nám situace výrazně zjednodušila, místo toho jsme inkasovali."

Prohra znamená, že pracně snížená ztráta na barážové příčky znovu nabobtnala a je osmibodová. "Tím, že jsme dnešní zápas nezvládli, jsme si situaci hodně zkomplikovali. Ve hře je ale ještě jedenáct zápasů, ve kterých se budeme rvát o body," naznačil Šustr, že i přes hořkou porážku se tým vzdát nehodlá.

Poslední otázka přítomných novinářů směřovala na úroveň utkání. "Zápas měl ligové parametry. Byť jsme jej nezvládli, jeho úroveň mne potěšila, oba týmy podaly na druhou ligu nadstandardní výkon před výbornou kulisou. Domácí nakonec byli o trochu šťastnější," uzavřel Šustr.

Zbrojováky nyní čeká dvoutýdenní reprezentační pauza, v níž tým opustí Ladislav Krejčí a Antonín Růsek. Druhý jmenovaný navíc proti Prostějovu (31. března v 18 hodin) nenastoupí, neboť dnes obdržel čtvrtou žlutou kartu. V pauze se Brňané utkají v přípravném utkání s Opavou, hraje se na hřišti soupeře v pátek 22. března ve 14 hodin.

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...