Trenér Pivarník po utkání ve Vlašimi

Trenér Pivarník po utkání ve Vlašimi

B r n o - Utkání 2. kola na hřišti Vlašimi se dá nazvat různě, nikdo ale tuto bitvu nemohl považovat za nudnou. Zbrojovka přes setrvalou územní převahu prohrávala již 0:2, nakonec dokázala alespoň srovnat.

Jestli právě tohle může být moment, který mužstvo nakopne? "Mohlo by to tak být. Zápas byl pro nás hodně těžký, náš styl hry byl náročný a situaci jsme si komplikovali obrovskými chybami. Dohánění náskoku nás stálo hodně sil a nezbývá, než tvrdě pracovat dál. Mužstvo si stále sedá a dnes jsme si vyzkoušeli hru, kterou jsme v první lize nezažili. Držení míče mohlo být klidně 80 procent ku 20, při takovém obrazu hry si ale nemůžeme dovolit dělat takové chyby v defenzivě," říkal po utkání trenér Pivarník.

S nadsázkou se nabízelo srovnání s olomouckou Sigmou, která dva roky zpět také rozjížděla svou pouť druhou ligou velmi klopotně. "Bylo to snad čtvrté kolo, výhru trefili v poslední minutě a hodně je to nakoplo. My samozřejmě s bodem nemůžeme být spokojení. Hráli jsme v podstatě na dohled soupeřovy brány, ale stále nám chybí klid v předfinální a finální fázi a často chybujeme. Přitom podobný obraz hry nás čeká i v dalších zápasech, musíme si na to zvyknout a popasovat se s tím lépe," pokračoval kouč.

Ráz utkání dala první branka, která navzdory územní převaze Brna padla do sítě Dušana Melichárka. "Vyrobili jsme hrubku ve středu pole, druhý gól pak padl v momentě, kdy jsme měli soupeře přečísleného, přesto gólově zakončil. Tyhle momenty nás stály opravdu hodně sil a musíme se jich do budoucna vyvarovat," zopakoval Pivarník.

další články

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích, rozhodl Fousek!
A-tým
04.06.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v oslabení vydřela výhru ve Vítkovicích,...

B R N O - Ke dvacátému utkání F:NL zajížděla Zbrojovka na hřiště Vítkovic. Brňané šli rychle do...
VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)
A-tým
04.06.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s pražskou Duklou (0:0)

B r n o - V 19. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hostila Zbrojovka pražskou Duklu. I přes řadu šancí duel...
PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic
A-tým
03.06.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka míří do Vítkovic

B r n o - Druholigový program pokračuje neúprosně dál. Zbrojovka má před sebou další utkání, ve...