Trenér Pivarník po utkání s Jihlavou

Trenér Pivarník po utkání s Jihlavou

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky bohužel nezvládli vstup do bojů ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V souboji dvou sestoupivších celků podlehli doma Jihlavě 1:3.

"První zápas nám bohužel vůbec nevyšel. Do utkání oba celky vstoupily slušně, bohužel ve 20. minutě jsme po odvráceném balonu nebyli důrazní a soupeř šel po krásné střele do vedení. To je samozřejmě pro každé mužstvo povzbuzující, před pauzou jsme navíc po odvrácené standardce dostali další gól. Balon se vrátil, prohráli jsme souboj a špatně nabrali hráče. To byl hodně špatný úvod a ani ve druhé půli jsme bohužel nedokázali chyby soupeře trestat, nebyli jsme důrazní ani kompaktní. Jihlava naopak trestat dokázala a zaslouženě vyhrála," hodnotil duel trenér Pivarník.

Ten se do utkání rozhodl nasadit poměrně mladou sestavu, ve středu pole vyběhli dva hráči ročníku 1999 - Kříž a Krejčí. "Dominik je tvořivý hráč, ale jednalo se o jeho první start za muže v soutěžním utkání. Laďa Krejčí je taktéž mladý. Je to cesta, kterou chceme jít, chceme, aby mladí hráči naskakovali. Souhlasím s tím, že Jihlava byla ve středu pole zkušenější. Je to otázka času, aby si mužstvo sedlo, i v obraně potřebujeme více důrazu a vyhraných soubojů, vpředu jsme se nedokázali dotáhnout pod Magyho, když sklepával balony. To musíme zlepšit. Svoje šance a náznaky jsme nevyužili," vypočítával Pivarník nedostatky.

Do nedělního utkání nezasáhlo hned několik hráčů z širšího kádru. "Robert Bartolomeu byl v týdnu nemocný, nebyl stoprocentně v pořádku a navíc jsme si řekli, že zásahů bylo po příchodu nových hráčů už tak hodně. Tomáš Pilík má aktuálně svolení hledat si angažmá," ozřejmil Pivarník, že Zbrojovka už s dalšími službami devětadvacetiletého záložníka nepočítá.

"Musíme se nad sebou zamyslet a zlepšit se. Nezříkám se zodpovědnosti nad nastolenou filozofií, ale jeden cíl máme práci s mládeží a druhý postup do ligy. A uvědomujeme si, že výsledky tomu zkrátka musejí odpovídat, bez nich to nejde," uzavřel kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jan Hladík: Podpora fanoušků je skvělá
A-tým
01.06.2020 | Martin Lísal

Jan Hladík: Podpora fanoušků je skvělá

B r n o - Zbrojovák Jan Hladík se v Ústí nad Labem dočkal premiérové trefy v novém působišti....
PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu
A-tým
31.05.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Zbrojovka ve šlágru kola hostí pražskou Duklu

B r n o - Tři dny utekly jako voda a na Zbrojovku čeká další zápas. A hned jeden z nejtěžších - na...
Trenér Machálek před utkáním s Duklou
31.05.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Duklou

B r n o - Výhra v Ústí už je pomalu zapomenuta, na Zbrojováky čeká v krátkém sledu další sled....