Trenér Machálek před utkáním s Varnsdorfem

Trenér Machálek před utkáním s Varnsdorfem

B r n o - Zbrojovka jde po reprezentační přestávce znovu do boje. Do Brna přijede Varnsdorf a na lavičce si odbude premiéru nový trenér - Miloslav Machálek. Co od utkání očekává?

"V druhé lize není snadných soupeřů, Varnsdorf k nám přijede s touhou ukořistit nějaké body. Naši hráči si jsou vědomi toho, že proti Zbrojovce se všichni chtějí předvést a často odvedou nadstandardní výkon. Nebude to tedy lehké, hráče v tomto směru nabádáme k ostražitosti, trpělivosti a bezpečnosti. Máme před sebou jasný cíl, zvládnout páteční utkání, žádné další cíle do kabiny nechci pouštět," řekl kouč na předzápasovém setkání s novináři.

Jak už Machálek dříve avizoval, k radikálním změnám nesáhl. "Adaptace proběhla pracovně a hekticky, času mnoho nebylo. S hráči i členy realizačního týmu jsem absolvoval rozhovory, snažíme se dát do hry prvky, které by nám mohly pomoci. Nechci měnit to, co funguje, Zbrojovka má svou tvář, v některých oblastech je silné, jinde jsou rezervy. Hráče učím jedné zásadě - minimalizovat nedostatky, maximalizovat přednosti. Víme, kde máme rezervy, a tím směrem se ubíráme."

Jedním z cílů nového trenéra je i určitá stabilizace sestavy. "Všichni hráči pracují dobře, ne vždy jsem spokojen s kvalitou a odolností, čtením hry a změnou rytmu hry. Mužstvo má určitě na víc, potřebuje víc zdravého sebevědomí, víry ve vlastní schopnosti. Jasno o sestavě budu mít až ráno před zápasem, hromada pozic je otevřených," zakončil Machálek, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...