sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Trenér Machálek před utkáním s Prostějovem

Trenér Machálek před utkáním s Prostějovem

B r n o - Zbrojováci v pátek zakončí první polovinu soutěže domácím utkáním proti Prostějovu. Hraje se od 19 hodin na Srbské a Brňané se pokusí prodloužit sérii domácích vítězství. Pro kouče Machálka se jedná o čtvrtý zápas na lavičce Zbrojovky.

07.11.2019 | Martin Lísal

 

Proti Prostějovu se už letos postavil ještě jako kouč Líšně a radoval se z výhry. "Mužstvo soupeře znám snad tři roky, byť prošlo dílčími změnami. Prostějov podal v posledních zápasech houževnatý, poctivý výkon, nečeká nás nic snadného a hráči to dobře vědí," zmínil Machálek výhry se Žižkovem, v Hradci a remízu s Jihlavou.

Fakt, že v řadách Prostějova nastoupí i sedm bývalých Zbrojováků (respektive šest, Jana Poláka nepustí do hry trest za žluté karty), nepovažuje kouč za natolik zásadní. "Abych řekl pravdu, s tím, že se na nás soupeř maximálně připraví a podá jeden ze svých nejlepších výkonů, počítáme už automaticky," uvedl Machálek, který sám shodou okolností v Prostějově žije.

Brňané se v uplynulém týdnu ještě krátce vrátili k duelu s Vyšehradem. "Doufám, že nám to vítězství pomůže z hlediska zdravého sebevědomí. Odehráli jsme hodně slušných zejména prvních třicet minut, na druhou stranu v závěru jsme trochu hazardovali s přízní diváka. Ten chce vidět poctivý a aktivní fotbal devadesát minut. Navíc jak poznamenal jeden můj kolega z realizačního týmu, divák si pamatuje hlavně posledních deset minut. Je to taková česká povaha, není to jen problém náš, když vedete 3:0, kam byste se honili. Chtěl bych, abychom byli dominantní ideálně celých devadesát minut," pokračoval kouč.

Brňané pod jeho vedením doma dvakrát zvítězili 4:1, celkem už na Srbské neztratili ani bod v pěti zápasech v řadě. "Ale zvítězit ve dvou bezprostředně po sobě jdoucích zápasech doma je vždy složitější, takže zůstáváme maximálně obezřetní. Víme o kvalitách soupeře, ale zápas samozřejmě chceme zvládnout a zvítězit. Už minule se nám dařilo přenášet věci z tréninku do zápasů, to je vždycky pozitivní prvek, navíc jsem poprvé mohl být spokojený s naší hrou směrem dozadu. Hodně nám pomohl návrat Michala Šmída, soupeři jsme nedali čichnout. Nepustit soupeře na vlastní polovinu a donutit ho tím k chybám, to by mělo být naším cílem," zakončil Machálek.

Ten pro zápas určitě nemůže počítat s Lukášem Kryštůfkem, který v týdnu podstoupil artroskopii kolene a ve zbytku podzimu už do hry nezasáhne. Zraněný je i Peter Štepanovský, zbytek kádru by měl být v pořádku.

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz