Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích

Trenér Machálek po výhře ve Vítkovicích

O s t r a v a - V nahuštěném programu je každý zápas o to náročnější. Pocítily to ostatní týmy a pocítila to i Zbrojovka, která se na hřišti posledních Vítkovic hodně nadřela na výhru.

"Je to nesmírně cenné a těžké vítězství. Zápas se nevyvíjel tak, jak bychom si představovali. Vyloučení nás hodně oslabilo, hrát v tom dusném počasí tak dlouho o deseti bylo náročné. Přesto jsme poločas dokázali odehrát za stavu 2:0, pak jsme však soupeři sami nabídli možnost skórovat penaltou. Pak se to na nás valilo, pomohli jsme si střídáním, poslali do hry čerstvé hráče. Ti nás naštěstí dokázali dostat do šancí a skončilo to penaltou po výborné akci Tondy Růska. Opakuji, nesmírně cenné tři body," komentoval utkání kouč Machálek.

Ten už před cestou do Vítkovic varoval před silou soupeře, což se potvrdilo. "Vzalo nám to nesmírně hodně sil. A teď už přemýšlím nad tím, že v neděli zase hrajeme. Ten režim je zabijácký a bude to opět obtížné, snad se připravíme co nejlépe. Hráče čeká opět kryokomora, v sobotu máme trénink. Vrací se nám vykartovaný Čermák, chybět naopak bude Šustr," vypočítával Machálek.

Tomu určitě hodně ulevil fakt, že do duelu mohl naskočit uzdravený Sedlák. "Odehrál to se ctí, naštěstí hrál na pozici stopera, kde to není tak fyzicky náročné, jako na štítu. Na druhou stranu víme, že rozený stoper to není," připomněl Machálek aktuálně nejpalčivější pozici v sestavě.

Jinak kouč do hry poslal Kršku se Šumberou, Hladík s Fouskem se na hřiště dostali až v průběhu utkání. Jenže hovořit o nějakých taktických záměrech nemělo moc smysl. "Chtěli jsme dominovat na hřišti, být klidní, těžit z naší fotbalovosti a větší zkušenosti. Ten plán ale vzal po čtvrthodině za své. I tak jsme to ale mohli uhrát v některých momentech fotbalověji. S ohledem na průběh utkání kluky obdivuji za heroický výkon, bylo to opravdu hodně náročné," uzavřel Machálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři branky, to už jsem překonal
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Jakub Šural: Před sezónou jsem si přál vstřelit tři...

B r n o – Zbrojovka se letos může opřít také o gólové příspěvky obránců. Prim v tomto ohledu hraje...
Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....