Trenér Machálek po výhře v Dunajské Stredě

Trenér Machálek po výhře v Dunajské Stredě

D u n a j s k á S t r e d a - Fotbalistům Zbrojovky se první utkání zimní Tipsport ligy výsledkově i herně povedlo, na hřišti Dunajské Stredy zvítězili 5:0.

"Je to pro nás cenný výsledek a povzbuzení do dalšího průběhu přípravy. Opět jsme byli produktivní, hráči zápas poctivě odpracovali a ten výrazný výsledek je pro ně odměnou. Soupeř disponuje velkou individuální kvalitou, chybělo jen pár hráčů základní sestavy vesměs vinou zdravotních problémů. Hráči za přístup a práci zaslouží pochvalu, na druhou stranu je to stále jen příprava a to máme pořád na paměti, navíc je potřeba brát v potaz, že Dunajská Streda je v trošku jiné fázi přípravy," řekl po utkání kouč Machálek.

Ten nasadil do duelu poprvé uzdraveného Hladíka a zvolil poněkud odlišné rozestavení oproti premiéře v Blansku. "Byli jsme variabilnější, v první půli jsme hráli převážně v rozestavení 4-4-2, ve druhé půli pak 3-5-2. Hráči to zvládli, i díky poctivému přístupu soupeře příliš do šancí nepouštěli." Vepředu operoval po boku Kuby Přichystala i Adam Fousek, autor první branky. "Na této pozici už v minulosti hrál a tam ho chceme vidět."

Po skončení utkání sčítali Zbrojováci případné ztráty - s ohledem na poměrně početnou marodku by další zranění rozhodně nebylo vítané. "Zatím to ale vypadá dobře a jsme rádi, že se nikdo vážněji nezranil. Drobné problémy má Jirka Floder, po šanci soupeře v samém závěru si odnesl menší šrám na hlavě, ale nejde naštěstí o nic vážného. Navíc Jirka dnes odchytal celý zápas a počítáme s tím, že zítra nasadíme zbylé dva gólmany," uvedl kouč.

Ve druhém duelu ve zdejším areálu změří Brňané síly s Nitrou. Dnes si Zbrojováci netradičně zahráli na přírodní trávě, což je v tomto období vítaným plusem. "Jsme rádi za pozvání do zdejšího nádherného areálu a na přírodní trávu," zakončil s úsměvem kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

VIDEO: Jan Sedlák po utkání s Olomoucí

B r n o - Místo bodů do tabulky zatím Zbrojovka na podzim sčítá spíše absence. Proti Olomouci...
VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí
A-tým
20.09.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po utkání s Olomoucí

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky nedokázali ani na čtvrtý pokus v letošní sezóně urvat vítězství....
Dva góly na body nestačily, Zbrojovka podlehla Olomouci 2:4
A-tým
20.09.2020 | Kryštof Severa. FOTO: Martin Tajč

Dva góly na body nestačily, Zbrojovka podlehla...

B R N O - Zbrojovka ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY hostila Olomouc. Moravské derby dobře rozehrála a...