Trenér Machálek po výhře s Vyškovem

Trenér Machálek po výhře s Vyškovem

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky v dalším přípravném utkání narazili na Vyškov. Oproti letnímu měření sil tentokrát ubrali na produktivitě a zvítězili 2:1. Jak duel hodnotil trenér Machálek?

Ten chtěl v utkání vidět především rozdíl v kvalitě tréninkového procesu obou týmů. "Ten rozdíl k vidění byl, zejména v první půli. Na můj vkus to ale bylo málo. Někteří hráči dnes nebyli zdravě nastavení, scházela nám agresivita, dominance. Na druhou stranu je to samozřejmě stále příprava, po delší době jsme hráli na přírodní trávě, která s ohledem na roční období a klimatické podmínky nebyla úplně skvělá. Navzdory tomu patří pořadatelům obrovský dík za to, že jsme tu mohli hrát," poděkoval Machálek klubu Sokol Olšany, na jehož hřišti se dnes hrálo.

Zbrojováci si vypracovali řadu šancí, obou branek nakonec dosáhli z penalt. "Možností jsme měli dostatek. Mrzí mě hlavně to, že tam nic nepadlo Kubovi Přichystalovi, který se dnes vrátil do své herní pohody a byl hodně vidět. Do šancí se dostával, měl i smůlu, když tu největší zastavila hned dvakrát tyč. Na druhou stranu vybojoval obě penalty, takže jeho výkon byl v pořádku," zmínil Machálek nejlepšího střelce podzimu.

Před startem ligy už Brňané absolvují jen jeden herní test, příští sobotu přijede na Srbskou vedoucí tým tabulky z Pardubic. "Začátek ligy už samozřejmě očekáváme všichni. Abnormální délce přípravy jsme přizpůsobili skladbu tréninkového procesu tak, abychom byli v březnu nachystaní co nejlépe. V generálce očekávám kvalitativně lepší výkon. Čeká nás oprávněný lídr soutěže a věřím, že to bude zajímavé měření sil," zakončil Machálek.

další články

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí znovu fandíme proti Dukle!
Ostatní
29.05.2020 | Redakce

VIDEO: Tribuna Štatl úspěšně pokřtěna. A v pondělí...

B r n o - Tribuna Štatl má za sebou úspěšnou premiéru! Nadšeně fandící osazenstvo i přes vzdálenost...
Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal patnáctiletý Martin Černý
Mládež
29.05.2020 | Martin Lísal

Profesionální smlouvu ve Zbrojovce dnes podepsal...

B r n o - Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno se dohodl na spolupráci s dalším talentovaným hráčem....
Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme to
29.05.2020 | Martin Lísal. FOTO: Karel Pech (denik.cz)

Střelec Přichystal: Pauza znát byla, ale zvládli jsme...

B r n o – Jakub Přichystal si pod trenérem Machálkem drží průměr gól na zápas – v sedmém utkání se...