Trenér Machálek po utkání v Prostějově

Trenér Machálek po utkání v Prostějově

B r n o – Na mokrém terénu a v deštivém počasí Zbrojovce po dvou koncertech zvlhl střelecký prach, v Prostějově jen remizovala 0:0. Kolo před koncem už tak kouč Machálek jistě ví, že jeho tým končí druhý.

To je bohužel asi jediná jistota, další průběh boje o postup do první ligy je zahalen tajemstvím. „Celá sezóna je mimořádná, nesmírně psychicky náročná. Neustále nás provázejí nějaké strasti, zranění, vyloučení. Ani dnes jsme nemohli nastoupit v optimálním složení, Adam Fousek má za sebou po svalovém zranění jeden trénink. Přesto jsme na jaře uhráli téměř maximum, klobouk dolů před klukama. Dnes jsme zápas nedokázali dotáhnout k výhře, nicméně je pravdou, že by dnešní výsledek tak jako tak nehrál už roli,“ řekl kouč Machálek krátce po utkání ve "svém" městě.

V něm se Brňané postupně zvedali, na gól ale nedosáhli. „Musím ocenit hru domácích, kteří první poločas hráli velice dobře, neumožnili nám využívat našich zbraní. S tím úzce souvisí to, že jsme tomu šli trochu naproti, měli jsme málo sebevědomí, špatnou nabídku, nevytvářeli jsme si přesilové situace. To se po změně stran trochu zvedlo, šancí jsme měli dost, ale nebylo nám přáno, abychom dali gól,“ zmínil Machálek dvě tyčky a další zajímavé možnosti.

Ještě o přestávce teoretická naděje na první příčku žila, pak ale Pardubice zlomily duel s Vyšehradem ve svůj prospěch a ani případná výhra by tak neřešila nic. „Klukům jsem v kabině o přestávce oznámil, že naděje ještě je, ať přidáme. To se podařilo, ale bohužel nám to dnes nepadalo. Mrzí mě také, že jsme zase dohrávali v oslabení, opakuje se to a budeme to řešit.“

Před Brňany je nyní ještě poslední zápas s Vlašimí. To je jediná jistota, ohledně případné baráže jasno zdaleka není. „Chceme sezónu dohrát důstojně, rozloučit se vítězně s fanoušky a připravit se na potenciální baráž. Nejistota samozřejmě není příjemná, nevíme, co budeme hrát za soutěž, co nás čeká. To je komplikace i v oblasti doplňování mužstva. Doba je zkrátka mimořádná a nikomu to neprospívá.“

Jistý je alespoň program nejbližších dní. „Končíme středečním tréninkem, pak mají hráči čtyři dny volno a následně se znovu sejdeme. To už bude po 17. červenci a měli bychom vědět více,“ uzavřel kouč pozápasové povídání s odkazem na ligové grémium, které by mělo patovou situaci rozetnout.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot
B-tým
15.08.2020 | Martin Lísal

Béčko hostí v Bystrci Lanžhot

B r n o - Rezerva Zbrojovky se po remíze v Břeclavi poprvé představí doma, přesněji na hřišti v...
Trenér Machálek po utkání ve Zlíně
15.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání ve Zlíně

Z l í n - V závěrečném utkání letní přípravy se Brňané vydali do Zlína, kde po úspěšném obratu ve...
Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila výhrou
A-tým
15.08.2020 | Daniel Král

Zbrojovka otočila zápas ve Zlíně a na ligu se naladila...

Z L Í N - Poslední přípravné utkání Zbrojovky před startem nejvyšší soutěže začal lépe domácí Zlín....