Trenér Machálek po utkání v Petržalce

Trenér Machálek po utkání v Petržalce

P e t r ž a l k a - Trenér Machálek se před utkáním v Petržalce rozhodl šetřit některé hráče, do hry naopak v průběhu duelu poslal uzdravené borce a také čtyři hráče z "béčka". I ti svým dílem přispěli k výhře 3:1.

"S naším výkonem jsem byl spokojený. Místy byla hra hodně hektická, ale po většinu utkání jsme byli lepším týmem a řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě. Fungovala nám přechodová fáze, první poločas byl od nás náročnější, ve druhé půli oba týmy prostřídaly, závěr už byl spíš taková nadstavba," zhodnotil Machálek průběh duelu.

Zejména pro mladé hráče byl dnešní zápas zajímavým testem. "Odehráli zápas slušně, jsem s nimi spokojený. Nominaci si zasloužili kvalitními výkony v béčku. Museli se adaptovat, druhá slovenská soutěž je náročnější než divize, byť dnešní soupeř nebyl tak kvalitní, jako o víkendu Podbrezová," pokračoval kouč.

Zmínil také hru obranné čtveřice, která nastoupila v nestandardním složení na kraji se Šumberou a Štepanovským. "Dnes bych rád vyzvedl výkon Šimona Šumbery, velice se mi líbil. Šeďa (Peter Štepanovský) to zvládl také se ctí, na to, jak velký tréninkový výpadek měl. Celkově jsme zápas směrem dozadu zvládli, byť některé situace jsme mohli řešit ještě dominantněji."

Na stoperu nastoupil po boku Jakuba Šurala Juraj Kotula, oba obránci se spolu s Ondrou Pachlopníkem do hry dostali po návratu z marodky. "Je to potěšující zpráva, trochu se nám marodka vyprázdnila. Bohužel se nám včera při tréninku znovu zranil Jan Pázler. Má ve svalu rupturu a mimo hru bude zhruba dva měsíce, což nás hodně mrzí. O Honzu jsme tak přišli v podstatě do konce sezóny," zmínil Machálek, že po dobrých zprávách přišla od lékařů i jedna hodně špatná.

Před startem ligy už na Brňany čekají jen dva soupeři. "Povedlo se nám dohodnout, že utkání s Vyškovem sehrajeme na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova, s Pardubicemi se pak utkáme na Srbské," prozradil Machálek. Termín duelu s Vyškovem zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin. Generálka s Pardubicemi se hraje v sobotu 29. února v 15 hodin.

další články

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se Pachlopník
A-tým
06.07.2020 | Martin Lísal. FOTO: Martina Klánová

Hattrick? Na góly raději nahrávám, usmívá se...

B r n o - První gól vstřelil, na druhý nahrál a třetí zase obstaral sám, po dlouhém běhu z vlastní...
Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k narozeninám, usmívá se Čermák
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Hattrick po patnácti letech. Dal jsem si dárek k...

B r n o – Zbrojovka vedla 6:1, když sudí Denev ukázal po faulu na Pachlopníka na penaltový puntík....
Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu
A-tým
04.07.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře na Vyšehradu

P r a h a - Ze tří letošních porážek si Zbrojovka dvě připsala v Praze. Obavy z další cesty do...