sobota 22.2.2020

1 Vyškov
2 Zbrojovka Brno
příp.

sobota 29.2.2020

1 Zbrojovka Brno
2 Pardubice
příp.

neděle 8.3.2020

1 Zbrojovka Brno
0 Sokolov
17.kolo

pátek 10.4., 19:00

Zbrojovka Brno
Třinec
21.kolo

středa 15.4.

SK Líšeň
Zbrojovka Brno
22.kolo

neděle 19.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Jihlava
23.kolo

sobota 25.4.

Hradec Králové
Zbrojovka Brno
24.kolo

středa 29.4., 18:00

Zbrojovka Brno
Chrudim
25.kolo

sobota 2.5.

Varnsdorf
Zbrojovka Brno
26.kolo

pátek 8.5., 19:00

Zbrojovka Brno
Žižkov
27.kolo

středa 13.5.

Vyšehrad
Zbrojovka Brno
28.kolo

sobota 16.5.

Prostějov
Zbrojovka Brno
29.kolo

sobota 23.5.

Zbrojovka Brno
Vlašim
30.kolo

Trenér Machálek po utkání v Blansku

Trenér Machálek po utkání v Blansku

B r n o - Po první půli přípravného utkání v Blansku svítilo na světelné tabuli skóre 2:0, během krátké přestávky tak měli Zbrojováci o čem hovořit. Evidentně to zabralo, sedmi góly totiž duel otočili a zvítězili. Jak hodnotil vstup do přípravy kouč Machálek?

10.01.2020 | Martin Lísal

 

"Na první půli mi vadilo hlavně to, že jsme nedali gól. Ne to, že jsme inkasovali - poprvé jsme hráli prostorové bránění, zkoušeli jsme systém se třemi obránci. A dalo se očekávat, že s tím můžou být problémy. Ve druhé půli už se projevil rozdíl v možnostech fyzické přípravy. Máme výborné podmínky na trénink, pro kluky je fotbal zaměstnání a na druhé straně byli poloprofesionální domácí. Prosadili jsme se a v téhle fázi už jsem mohl být s naší hrou spokojený," shrnul krátce po závěrečném hvizdu.

Právě kolem hry na tři obránce se větší část pozápasového rozhovoru točila. "Budeme na tom pracovat dál, jak už jsem naznačil. Budeme vycházet z toho, jak budou hráči určitý způsob rozestavení zvládat. Druhý poločas už to bylo v pořádku, je třeba vzít v potaz, že jsme dnes měli v sestavě i velice mladé hráče. Třeba Michal Ševčík hrál takový systém poprvé. Vzadu nám to nefungovalo, bylo tam málo sebevědomí a zodpovědnosti, takové té buldočí zarputilosti. Ve druhé půli už jsme začali hru ovládat," hovořil Machálek. "Ke zvládnutí takového systému potřebujete dva nebo tři měsíce a hlavně přípravná utkání, kde přesně hráčům ukážete, kde mají a nemají být. Je to proces a nechceme se specializovat jen na tohle jedno rozestavení, chceme být variabilní. Fotbal je o tom, co nám přinese úspěch, ne o tom, jestli hrajeme 4-4-2 nebo 3-5-2."

Kouč Machálek poslal do hry všechny zdravé hráče, kromě avizovaných absencí mu ze sestavy vypadl ještě Magera (kotník) a Martin Sedlák (viróza). Někteří Zbrojováci tak odehráli delší časový úsek či rovnou celý zápas, třeba Honza Sedlák s Jurajem Kotulou navíc na odlišných postech. "U některých hráčů jsou ty problémy závažnější, u jiných méně, ti naskočí příští týden. Adriána Čermáka jsme chtěli vidět na šestce, vyměnili jsme stopery. Něco nám to ukázalo, ale pozor - dnešní zápas nic neznamená, musíme pořád pracovat a počítáme s tím, že je to opravdu delší proces," odmítá Machálek rezolutně jakékoliv přeceňování sedmigólové kanonády.

Příští týden čekají na Zbrojováky opět dvoufázové tréninky - terén, hala, umělka v Řečkovicích i posilovna. O víkendu pak absolvují dvojzápas v Tipsport lize - na hřišti v Dunajské Stredě vyzvou v sobotu domácí tým, v neděli pak Nitru.

Fotogalerie

               

 

Aktuality

16.3.2020

Fanshop uzavřen

Kamenná prodejna Fanshopu je s ohledem na nařízení vlády až do odvolání uzavřena. Nakupovat lze i nadále online přes eshop, a to výhradně s možností doručení prostřednictvím společnosti PPL.

6.3.2020

Zemřel pan Jaroslav Panák

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že nás ve věku nedožitých 75 let navždy opustil pan Jaroslav Panák; dlouholetý správce lužáneckého areálu a člověk, který po celý život miloval svou rodinu, přátele a Zbrojovku.

Čest jeho památce!

2.3.2020

Fanshop uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude v úterý 3. března z provozních důvodů uzavřen. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

19.2.2020

S Vyškovem v Olšanech

Předposlední přípravné utkání s Vyškovem sehrajeme oproti původnímu plánu na přírodní trávě v Olšanech u Prostějova. Termín zůstává původní - sobota 22. února v 11 hodin.

5.2.2020

B-tým

Přípravné utkání B-týmu proti Bystrci (původně plánované na středu 5. února) bylo odloženo. O novém termínu budeme informovat, jakmile dojde k jeho potvrzení.

29.11.2019

Prosba o vyplnění dotazníku

Náš odchovanec a hráč FK Blansko Martin Sedlo kromě fotbalu stíhá i studium na vysoké škole, kde se aktuálně věnuje magisterské práci. V této souvislosti prosí fanoušky Zbrojovky o vyplnění krátkého dotazníku. Dotazník najdete zde.

6.11.2019

Po Zbrojovce na basket!

Se vstupenkou na zápas Zbrojovka Brno – 1. SK Prostějov můžete zdarma navštívit utkání nejvyšší basketbalové soutěže mužů mezi mmcité1 Basket Brno a BK Opava, které se hraje ve středu 13. 11. od 20:00 na brněnském Kampusu. Bližší informace najdete na www.basketbrno.cz.

24.10.2019

Béčko znovu na Srbské

Také utkání 12. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Žďárem nad Sázavou (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

10.10.2019

Béčko na Srbské

Utkání 10. kola Divize D mezi béčkem Zbrojovky a Bystřicí nad Pernštejnem (neděle, 10:15) bude odehráno oproti původnímu plánu na Srbské. Vstupné je zdarma.

9.10.2019

Fanshop ve čtvrtek uzavřen

Upozorňujeme fanoušky, že oficiální zbrojovácký Fanshop na Srbské bude ve čtvrtek 10. října uzavřen. Důvodem je konání akce Bitva na Moravském poli, kde bude od 16 hodin k dispozici stánek se sortimentem Fanshopu.

Fanshop

Banner

Facebook

Copyright © 2011-2020 FC Zbrojovka Brno & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.fczbrno.cz