Trenér Machálek po utkání se Sokolovem

Trenér Machálek po utkání se Sokolovem

B r n o - Slova trenéra Machálka se potvrdila. Úvodní jarní bitva byla nakonec náročnější, než si leckdo myslel - poslední Sokolov Zbrojovce houževnatě vzdoroval do samého závěru. Důležité body ale zůstaly na Srbské.

"V první řadě bych soupeři chtěl poblahopřát k neohroženému a bojovnému výkonu. My jsme mu to bohužel trochu umožnili, určitě to z naší strany nebyla ukázka spanilé jízdy za postupem. Doufám, že se z utkání poučíme," hovořil kouč Machálek na pozápasové tiskovce.

"Do utkání jsme vstoupili dobře, poté to ale z naší strany bylo neskutečně lehkovážné. Otevřená hra, nefungoval nám střed hřiště. Reagovali jsme změnou rozestavení, Sedlák se posunul do středu, Šural na pravou stranu obrany a Čermák se stáhl na stopera. Trochu nám to pomohlo, něco jsme si řekli o přestávce a druhá půle už byla z naší strany zodpovědnější a bezpečnější, snesla přísnější měřítka. Už to bylo kontrolované, mrzí jen to, že jsme měli naše nadějné akce dotáhnout do gólu. Buďme rádi za vítězství, nicméně musím konstatovat, že v některých momentech jsme měli při šancích soupeře štěstí," uznal Machálek.

Ten už v první půli sáhl ke střídání, kdy na hřiště poslal Růska místo Šumbery. "Šimon byl jedním z těch, kdo neměli dobrý vstup do utkání, ale pozor, skoro celé mužstvo bylo v první půli nezodpovědné. Těžko se utáhne povoz, když z jedenácti jsou zapřažení čtyři a zbytek se veze a dívá se po krajině. Tak zhruba vypadala naše hra," pomohl si kouč příměrem a ony hráče posléze konkretizoval. "Slušné utkání odehrál Floder v brance, částečně Dreksa, vynikající byl Honza Sedlák, kus poctivé práce odvedl Přichystal, byť chyběla kvalita, a samozřejmě Fousek. Zbytek nepodal očekávaný výkon."

V samém závěru pak přišla ještě jedna rána, Ondřej Vaněk viděl od sudího žlutou kartu a v dalším duelu tak bude chybět. "Abych řekl pravdu, prožíval jsem v tu chvíli utkání se Sokolovem, bylo důležité, abychom ho zvládli a vstoupili do jara vítězně. To se nám podařilo. Další zápas jsem v hlavě vůbec neměl, nad Ústím budeme přemýšlet teprve teď. Musíme si nějaj poradit," zakončil Machálek, kterému se naopak do sestavy vrátí Krška. Ten si svůj "žlutý" trest odseděl právě dnes.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...