Trenér Machálek po utkání s Pardubicemi

Trenér Machálek po utkání s Pardubicemi

B r n o – První půle v souboji nováčků branku nenabídla, zato úvod druhé byl nabitý událostmi. A bohužel nijak příznivými pro Zbrojovku. V 51. minutě Růska vychytal Boháč, na druhé straně byl úspěšnější Tischler a než hlasatel oznámil první gól, přispěchali domácí s druhou trefou. Výsledkem tak byla výhra domácích Pardubic, dle trenéra Machálka zasloužená.

„Do utkání jsme vstoupili vcelku slušně, měli jsme několik zajímavých situací, které jsme nedokázali dohrát do konce. Nastřelili jsme břevno. Pak jsme bohužel vyklidili střed pole a hráli jsme hru, která domácím vyhovovala. Mají velmi dobře poskládané presinkové bloky, začali sbírat odražené míče, dostali se do převahy. Udělali jsme nějaké změny a vstup do druhé půle byl z naší strany aktivní, pak jsme bohužel vyrobili dvě nevynucené chyby a to už se pak těžko vracíte zpátky do utkání,“ shrnul Machálek průběh duelu na pozápasové tiskové konferenci.

„I po gólech jsme byli aktivní, Hladík s Růskem nám hru zvedli, ale snížili jsme pozdě a už jsme nestihli vyrovnat. Musím uznat, že domácí si vítězství zasloužili. Hromada hráčů si nám bohužel nevěří, je to otázka v oblasti psychologie hráčů i osobní statečnosti. Domácí byli v soubojích daleko agresivnější,“ pokračoval kouč.

Prvním nepříjemným zásahem do průběhu duelu bylo už nucené střídání Jana Moravce. „To nikdy nevítáte. Zranil se, museli jsme rychle střídat, zasáhnout do defenzivy. Honza se v posledních zápasech jevil dobře, dnes se dvakrát dostal do brejkové situace. Nebylo to příjemné, ale nějak jsme to museli řešit,“ komentoval Machálek odstoupení krajního beka, který má pravděpodobně natažený přitahovač kyčle a v pondělí jej čeká vyšetření.

Další změnu učinil Machálek o přestávce, kdy stáhl Sedláka s Vaňkem a na jejich místo poslal Růska a Jambora. „Honza Sedlák měl žlutou kartu a máme zkušenosti, že rozhodčí Pechanec nesahá do kapsičky dlouho, toto střídání bylo z preventivních důvodů. Ondra Vaněk neměl herní vytížení, bylo to znát a v závěru prvního poločasu už nebyla naše hra ve středu pole tak kompaktní,“ vysvětloval trenér.

Na Zbrojovku nyní čeká v krátkém sledu další zápas, ve středu hostí Slovácko. „Hlavní úkol bude hodit dnešek za hlavu, jít se rvát, být hrdý, ať nejsme za otloukánky. Čeká nás těžký soupeř, musíme se zvednout a zapracovat zejména na psychice,“ zopakoval Machálek.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...