Trenér Machálek po utkání s Mladou Boleslaví

Trenér Machálek po utkání s Mladou Boleslaví

M a l t a - Finálový den Tipsport Malta Cupu přinesl dvě remízy a dva penaltové rozstřely. V tom druhém podlehli Zbrojováci v boji o trofej Mladé Boleslavi a skončili tak druzí. Jak hodnotil utkání kouč Machálek?

"Utkání pro nás bylo poučné, ukázalo nám totiž, kteří hráči jsou připravení na rychlý, agresivní fotbal a kteří mají ještě rezervy a musejí na nich zapracovat. S prací hráčů nejsem nespokojen, nebyli jsme bohužel produktivní a to první liga umí potrestat. Kuba Přichystal neproměnil svou šanci a následně jsme potrestáni gólem z ničeho, kdy jsme trošku zaváhali a inkasovali v oslabení. Doufám, že si z toho hráči vezmou ponaučení. Jsme zkušené mužstvo a tohle nás zbytečně sráží."

Po pomalejším rozjezdu si Zbrojováci vypracovali řadu zajímavých možností a pro trenéra může být pozitivní, že po utkání s Baníkem v určitých pasážích přehrávali i Mladou Boleslav. "Ze začátku nám nefungoval střed hřiště, byli jsme tam málo agresivní a málo jsme pracovali s prostorem. Potom jsme doprostřed posunuli Honzu Sedláka a naše hra se tím dost zvedla. Udělali jsme i další změny, ve středu pole pak hrál Adrián Čermák, to vše byla příčina toho, proč jsme byli i lepším týmem," uvedl Machálek.

Dle něj mělo ovšem utkání jednu kaňku. "Mrzí mne zranění hráče Mladé Boleslavi, byť nezaviněné. Ještě jsme se na to dívali ze záznamu, byl tam vypíchnutý míč a nešťastné přilehnutí kotníku, určitě tam nebyl úmysl. Bohužel se to pak zbytečně vyhecovalo a byl z toho agresivní fotbal, což bylo, myslím, na škodu."

Celý duel nakonec rozhodly penalty, v nichž Brňané bohužel neuspěli. "Střelce určuje realizační tým, který zná většinu hráčů lépe a déle než já. Výborně se jevil gólman Šustr, je specialistou na penalty, ale my jsme toho bohužel nedokázali využít."

Na soustředění čeká Brňany ještě jeden zápas proti místnímu týmu Balzan FC. "Víme, že místní týmy se prezentují agresivním, bojovným pojetím, což bude dobrá škola pro naše mladé," naznačil, že šanci dostanou i ti, kteří zatím tolik nehráli. "Adrián, Sedlo, Dreksič, Šury a další, ti měli teď větší minutáž. Třeba u Šuryho to bylo dané tím, že má ze začátku přípravy tréninkové manko. Šanci dostanou všichni, u Jirky Flodera se budeme rozhodovat podle aktuálního zdravotního stavu," prozradil Machálek.

Dosavadní průběh soustředění si jinak pochvaluje. "Ubytování, strava, podmínky, po všech směrech je to výborné. Klobouk dolů. Zatím nám i přeje počasí."

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko míří na hřiště vedoucího Hodonína
B-tým
19.09.2020 | Martin Lísal

Béčko míří na hřiště vedoucího Hodonína

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy absolvují o víkendu jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu....
U19: Zbrojovka zvítězila v Opavě
Mládež
18.09.2020 | Martin Lísal

U19: Zbrojovka zvítězila v Opavě

O p a v a - Dorostenci Zbrojovky se po dvooutýdenní přestávce vydali ke třetímu utkání sezóny do...
Trenér Machálek před utkáním s Olomoucí
A-tým
18.09.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Olomoucí

B r n o - V Olomouci působil, proti tomuto soupeři v exhibici na lužáneckém stadionu zahajoval své...