Trenér Machálek po utkání s Balzanem

Trenér Machálek po utkání s Balzanem

M a l t a - Po celé utkání se Brňané snažili rozlousknout pevnou skořápku kolem maltského pokutového území, leč nepodařilo se jim to a s místním týmem Balzan FC se rozešli smírně.

"Počítal jsem s tím, že soupeř bude kvalitní, to se potvrdilo," řekl kouč Machálek na adresu týmu, který v šesti posledních sezónách hrál předkola Evropské ligy. "Všichni hráči, kteří dostali dnes šanci, utkání odpracovali. Nedá se říci, že by pracovat nechtěli. Bohužel jsme ledabyle hospodařili s našimi šancemi, hlavně ve druhé půli. Některé situace nešly neproměnit," mrzelo kouče. "V první půli jsme navíc volili velice špatná řešení, čímž jsme šance a náznaky šancí pohřbívali."

A soupeř, který houževnatě bránil, dokázal také hrozit. "Na můj vkus jsme soupeře pouštěli do šancí až moc. Ve druhé půli se to zlepšilo. Celkově to bylo dobré utkání, vedené agresivně, ale v přátelském duchu. Splnilo svůj účel. Na nás už bohužel s přibývajícím časem byla vidět rostoucí únava," pokračoval Machálek.

Ten musel před utkáním řešit svízelnou situaci mezi tyčemi. Martin Šustr si na včerejším tréninku vykloubil palec a Jirka Floder už sice trénuje, ale jeho start v přípravném utkání by byl příliš velkým rizikem. Mezi tyče si tak stoupl trenér gólmanů Martin Doležal. "Nebylo to pro něj snadné, byl to takový zápas, kdy dlouho neřešíte nic a pak přijde nebezpečný brejk. Podržel nás, ale opakuji - mrzí mne, že jsme soupeře do těch šancí vůbec pouštěli," zakončil kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Béčko míří na hřiště vedoucího Hodonína
B-tým
19.09.2020 | Martin Lísal

Béčko míří na hřiště vedoucího Hodonína

B r n o - Fotbalisté brněnské rezervy absolvují o víkendu jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu....
U19: Zbrojovka zvítězila v Opavě
Mládež
18.09.2020 | Martin Lísal

U19: Zbrojovka zvítězila v Opavě

O p a v a - Dorostenci Zbrojovky se po dvooutýdenní přestávce vydali ke třetímu utkání sezóny do...
Trenér Machálek před utkáním s Olomoucí
A-tým
18.09.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek před utkáním s Olomoucí

B r n o - V Olomouci působil, proti tomuto soupeři v exhibici na lužáneckém stadionu zahajoval své...