Trenér Machálek po utkání na Žižkově

Trenér Machálek po utkání na Žižkově

P r a h a - Fotbalisté Zbrojovky mohli v případě bodového zisku na Žižkově snížit ztrátu na první příčku, to se ale nestalo. Brňané v sobotním odpoledni podlehli 0:1, když letos vůbec poprvé nevstřelili ani jednu branku. Trenér Machálek tak po závěrečném hvizdu nemohl být spokojen.

"Utkání lze hodnotit v určitých vlnách, kdy se oba soupeři střídali v iniciativě. Nebyl to bůhvíjak kvalitní fotbal, duel byl spíše bojovný, hodně nasazení a agresivity. Domácí si v první půli vytvořili jasnou příležitost, při níž nás podržel gólman Floder. My jsme si vytvářeli situace spíše nadějné, než vyložené," hodnotil kouč Machálek průběh první půle.

"Do druhého dějství jsme změnili rozestavení a začali jsme aktivně. Bohužel nás brzdila výrazná nekvalita v dohrávání situací, gól jsme nevstřelili a naopak inkasovali po standardce, kterou domácí hráč kopl výborně. Následně nás opět podržel Floder, z toho pohledu musím uznat, že výhra domácích byla zasloužená," pokračoval Machálek.

Ten musel před utkáním sáhnout ke změně vítězné sestavy. Jen na lavičce zůstal Krška a úplně chyběl zraněný Kryštůfek, kterého trápí koleno. "Po víkendu jde na vyšetření. Kontrola čeká Michala Šmída, který by mohl od úterka začít s plným tréninkem," uvedl Machálek k marodce týmu, na které je také útočník Pázler (antibiotika).

další články

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě
08.08.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Fotbalisté Zbrojovky dokázali otočit průběh utkání v Jihlavě a připsali si nakonec...
Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi
B-tým
08.08.2020 | Martin Lísal

Béčko přišlo v závěru o výhru v Břeclavi

B ř e c l a v - Brněnská rezerva vstoupila v sobotu do divizní soutěže. Na hřišti Břeclavi dlouho...
Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě
A-tým
08.08.2020 | Daniel Kinc. FOTO: fcvysocina.cz

Zbrojovka v závěru otočila duel v Jihlavě

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky mají za sebou třetí přípravný duel na novou sezónu a v Jihlavě se...