Trenér Machálek po remíze na Slavii

Trenér Machálek po remíze na Slavii

P r a h a - Zatímco minulý víkend nepřinesl výsledek 1:1 do zbrojováckého tábora mnoho radosti, dnes to bylo naopak. Brňané vyválčili cennou remízu na hřišti mistrovské Slavie, bod zajistil v závěru střídající Kuba Šural. Jak viděl utkání kouč Machálek?

"Předpokládali jsme, že Slavia bude šetřit některé hráče, osobně jsem rád, že si odpočinul můj někdejší svěřenec Petr Ševčík. Do utkání jsme vstoupili aktivně, pak nás soupeř postupně dostal do hluboké defenzivy, ale byli jsme trpěliví a v závěru jsme si konečně pomohli standardkou. Pro nás zlatý bod," shrnul průběh duelu na pozápasové improvizované tiskovce.

Právě aktivní vstup do zápasu naznačil, že Zbrojováci hodlají potvrdit předzápasová slova o odvaze a ochotě neprodat kůži lacino. "Je to o sebevědomí. Minulý zápas jsme zpackali, kdy jsme se po brzkém vedení místo myšlenek definitivně rozhodnout začali strachovat. Hráčům jsem říkal, že jsou zápasy, kdy i favorit klopýtne, vždy ovšem jen díky poctivému a sebevědomému výkonu soupeře. To jsme se snažili plnit, v úvodu jsme byli odvážní, měli jsme šance. Mysleli jsme i na ofenzivu, postupně nás Slavia svou kvalitou a agresivitou donutila bránit, což nám ale šlo dnes dobře. Věděli jsme, že budeme čelit obrovské kvalitě, ale kluci to ubojovali, uskákali a urvali a nezlomil nás ani zbytečně inkasovaný gól."

Ten byl nakonec jediný, Zbrojovka v posledních třech duelech obdržela dvě branky. Pro druhdy nejhorší defenzivu v lize je to vítaná změna, zásluhu na tom má z velké části návrat Pavla Dreksy. "Už před utkáním jsem byl tázán na to, že jsme dostalu čtyři branky od Sparty i od Plzně, ale odpověděl jsem, že jsme tehdy neměli Pavla Dreksu. S ním stojí a padá organizace naší defenzivy. Jsme rádi, že se nám vrátil, v prvních kolech nám neskutečně chyběl."

Kaňkou na nedělním večeru bylo zranění Ondry Pachlopníka, výborně hrající záložník musel před koncem první půle odstoupit ze hry. "Dostal ránu do spánku a odjel na vyšetření do nemocnice. Pak budeme moudřejší," řekl na Pachliho adresu po utkání Machálek. Ondra nakonec vyrazil do Brna jen s mírným zpožděním, dle výsledků vyšetření utrpěl lehký otřes mozku a čekají jej dva až tři dny klidu.

Vinou tohoto zranění musel realizační tým vstoupit do hry střídáním dříve, než zamýšlel. Ve druhé půli pak trenéři poslali na trávník další čtyři hráče. A měli šťastnou ruku - Štepanovský tvrdou ranou vybojoval roh, ten sám rozehrál a na konci celé akce byl Šuralův gól. "Kubu jsme na hřiště původně poslali jako šestku, protože Adrián Čermák měl žlutou kartu a rozhodli jsme se předejít střídáním případné hrozbě vyloučení. Nebylo to optimální, vyměnili jsme jej tedy s o poznání ofenzivněji laděným Zoranem Gajićem. Ten to potvrdil přihrávkou Štepanovskému, což byl zárodek vyrovnávací akce. Vše pak korunoval Šury, když výborně zavíral zadní tyč," těšilo Machálka.

Vyrovnání přišlo z prvního rohu vůbec, zatímco Slavia předchozích dvanáct rohových kopů nevyužila. "Někdy to tak bývá, musíte mít i štěstí," komentoval to trenér.

další články

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě
Mládež
23.06.2021 | Martin Lísal

U12: Třetí místo na turnaji v Ostravě

O s t r a v a - Po úspěšném minulém víkendu se Zbrojováci kategorie U12 vydali na další turnaj,...
Brankář Šustr přestupuje do Vyškova
A-tým
23.06.2021 | Martin Lísal

Brankář Šustr přestupuje do Vyškova

B r n o - Brankář Martin Šustr odchází po roce a půl ze Zbrojovky a přestupuje do Vyškova. Transfer...
ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku
A-tým
22.06.2021 | Martin Lísal

ZBROJOVKA TV: Pavel Zavadil na prvním tréninku

B r n o - Ke Zbrojovákům se dnes připojil i Pavel Zavadil, který absolvoval první tréninkové...