Trenér Kotal před utkáním s Libercem

Trenér Kotal před utkáním s Libercem

B r n o - Podzimní část SYNOT ligy míří do finiše, Brňané se doma představí už jen dvakrát. V neděli 8. listopadu se od 18 hodin střetnou s rozjetým Libercem, přičemž v zadních řadách bude letos poprvé absentovat pilíř Pavel Košťál.

"Věřím, že ho dokážeme nahradit. Pavel je soubojový hráč, dominantní a nesmírně platný, nicméně Aleš Schuster je také silný. Bohužel herní zatížení zatím neměl takové, jaké by bylo potřeba, ale věříme, že to zvládne," naznačil kouč, že pro náhradu Košťála počítá s nejvyšší pravděpodobností s uzdraveným Schusterem. "Svou zkušeností by měl být platným členem obrany. Variant samozřejmě bylo víc, ale nechtěli jsme kvůli jedné změně zasahovat do více postů," doplnil.

Výzva, která na Brno čeká, se ostatně netýká jen defenzivní čtveřice. "Bránit musíme kompaktně, jako celek. Již vzhledem k tomu, jakou kvalitou Liberec disponuje, je nesmírně důležité, jak organizaci defenzivy zvládneme. Soupeř podává velmi dobré výkony, příliš branek neinkasuje a je schopný se prosadit v útočné fázi. Věřím, že kluci jsou posledními výsledky povzbuzeni a budou chtít soupeři oplatit jarní porážku," doufá Kotal.

Ten měl možnost soupeře studovat i při včerejším pohárovém utkání, které Liberec v Groningenu nakonec vyhrál. "Myslím, že Liberec má obrannou fázi aktuálně kvalitnější, než Plzeň. Je těžké jim dát gól. Záleží samozřejmě, v jakém složení nastoupí, ale obrannou čtveřici moc nemění a pokud bude Bartošák zdravotně v pořádku, bude podle mého odpovídat té pohárové," vysekl Kotal soupeři poklonu.

A jak je na tom Zbrojovka? Absence Košťála je jasná, mimo jsou také Pašek, Zoubele a Moukanza. "Keresteš trénuje, v nominaci na utkání určitě bude Pavel Zavadil," prozradil Kotal. "Meteorologové slibují, že by mělo být velmi pěkné počasí, což je pro diváky příjemné. Doufám, že jich dojde hodně a uvidí alespoň tak kvalitní výkon, jaký byl ten s Plzní," pousmál se kouč na závěr.

další články

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!
A-tým
28.06.2022 | Martin Lísal

STUDIO FLINTA: Dalším hostem bude Michal Ševčík!

B r n o - Na přelomu června a července vyjde další díl STUDIA FLINTA, už jednatřicátý! Hostem...
Informace k utkání se Slovanem
A-tým
27.06.2022 | Martin Lísal

Informace k utkání se Slovanem

B r n o - Dalším soupeřem letošní přípravy bude slovenský mistr - ŠK Slovan Bratislava. Divácky...
Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou
A-tým
26.06.2022 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání s Podbrezovou

Č e r v e n í k - Zbrojováci podlehli v druhém letním utkání Podbrezové 2:4, o výsledku rozhodly...