Trenér Kotal před utkáním s Jihlavou

Trenér Kotal před utkáním s Jihlavou

B r n o - Po pauze zase do boje. Už jen tři ligové a jeden pohárový zápas dělí Zbrojováky od zimní přestávky, první duel z této porce je čeká již v pátek. Představí se na hřišti Jihlavy, kde by rádi prodloužili úspěšnou sérii čtyř ligových zápasů bez prohry.

Situace v tabulce by mohla svádět k optimismu, kouč Kotal ale dobře ví, že Brňany nic jednoduchého nečeká. "V Plzni jsme se zase vrátili k tomu, co nám bralo body s Teplicemi a Jabloncem. V obranné fázi jsme se nevyvarovali hrubých chyb, které kvalitní soupeř potrestal. A i Jihlava má hráče, kteří dokáží využít naší otevřené obrany. Ať už je to Mešanović, Fulnek a další - směrem dopředu mají kvalitní hráče, s tím musíme počítat a tyto hrozby eliminovat. Musíme se vrátit k zodpovědnosti, jednoduchosti, nevymýšlet komplikovaná řešení. Zkrátka nedělat chyby a snažit se hrát svou hru, která nám - kromě utkání v Plzni - přinesla v posledních týdnech úspěch," apeluje.

V Jihlavě to Zbrojovka nemá jednoduché, v předchozích třech ročnících zde pokaždé prohrála. Trenér ale na podobné série příliš nehledí. "Ke každému utkání přistupuji stejně. Snažíme se najít slabiny soupeře a být úspěšní. Stát se může všechno, nejdůležitější je vyvarovat se vlastních chyb. Když se soupeř trefí z dvaceti metrů do šibenice, mnoho s tím nenaděláte. Stejně tak může přijít prohraný souboj s kvalitním soupeřem, technická chyba, i to se stát může. Vadí mi ale taktické chyby - jsou odstranitelné, stále na nich pracujeme, přesto se stále vyskytují, což pak vede k horším výsledkům," potvrdil, jak důležitá bude i v pátek maximální zodpovědnost.

K dokonalé přípravě přispěje i čtvrteční večerní trénink pod světly. "Děláme to tak vždy, pokud je to jen trochu možné. Chceme vytvořit podmínky, které se budou co nejvíce blížit těm zápasovým, z toho důvodu jsme zvolili večerní termín pod světly," vysvětlil kouč.

Výkony reprezentantů jsou příslibem, těší kouče

Ten mohl dnes - den po státním svátku - přivítat na tréninku takřka kompletní tým, včetně navrátilců z reprezentace. "Znovu nám ze sestavy vypadl Schuster, na druhou stranu jiní hráči se vrátili, konkurence se zvýšila. Ne všichni se do nominace vejdou, hráči si musejí uvědomit, že oprávněnost nominace je potřeba si zasloužit. Snažíme se mužstvo sestavovat tak, abychom eliminovali přednosti soupeře a dokázali se přes jeho řady prosadit. I proto je možné, že dojde ke změnám, ale pokud ano, nebudou velké," naznačil Kotal, že jej těší zvýšená konkurence v týmu.

Mezi navrátilci je i trio reprezentantů, jejichž výkony mohly kouči udělat radost. "Zápas Slovenska s Nizozemskem jsme viděli, dojmy jsou pozitivní. Oba naši hráči dokázali ovlivit výsledek, to je pro nás dobrou zprávou. Kvalita a konkurence se tím zvyšuje. Ohledně Kuby Šurala máme reference od trenéra Svědíka, výkon byl také dobrý. Kdyby nebyl v nároďáku, hrál by pravděpodobně - stejně jako Tomáš Weber - v Plzni. Je jen otázkou času, kdy příležitost v áčku od začátku dostane. Také jeho výkon byl pro nás příslibem," zakončil Kotal.

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...