Trenér Kotal po záchraně: Závěr ligy si chceme užít

Trenér Kotal po záchraně: Závěr ligy si chceme užít

B r n o - Zbrojovka to dokázala! V utkání 28. kola potvrdila domácí sílu a zdolala Slavii 2:0, čímž si zajistila definitivně záchranu v nejvyšší soutěži.

Stejnou možnost měla před utkáním Slavia, její kouč Alex Pastoor ale nakonec musel přijmout porážku. "Dnešní večer je pro mne zklamáním. Nezasloužili jsme si vyhrát, selhalo nám vše, co se nám v minulých utkáních dařilo. Mohli jsme se zachránit, hráli jsme o čest, ale vyloženě jsme si řekli o prohru," hartusil.

Domácí lodivod Kotal byl samozřejmě spokojenější. "Povedl se nám oproti Jihlavě vstup do utkání. Jen škoda, že jsme dali jediný gól a o výsledek se trochu strachovali, neboť Slavia hrozila, měla řadu standardek. A víte, jak je fotbal krutý - můžete být lepší, soupeři vyjde jedna akce a je to," prozradil, že ani v době, kdy Zbrojovka soupeře válcovala, nebyl úplně klidný.

Jaká bude odměna za záchranu? "Hráči mají dva dny volna, sejdeme se až ve středu. Tedy kromě těch, co hrají za juniorku," řekl kouč. Pak ale rezolutně odmítl, že by zachráněná Zbrojovka pojala závěr sezony laxně. "V Plzni nějakému uspokojení propadnout nemůžeme. A s Jabloncem si to chceme užít, to je zase moje záležitost," připomněl fakt, že se severočeským klubem prožil povedené roky.

Před utkáním bylo pro leckoho překvapením nasazení gólmana Hladkého, který čtyři poslední zápasy seděl na lavičce. "Chtěli jsme být konstruktivnější, zlepšit rozehrávku a zkvalitnit zakládání útoků. K tomu měl přispět i Pavel Košťál," zmínil trenér další "novou" tvář v sestavě (tuto změnu ovšem avizoval dopředu).

Z tempa Zbrojovku vyvedly dvě situace. "Nejprve to byla změna stran, po které jsme na chvilku vypadli z rytmu. Naštěstí se nám klid na kopačky vrátil, což potvrdil druhý gól. Jen během přerušení jsme se museli soustředit na to, aby hráči neztratili koncentraci a nezatuhli," zmínil moment ze 76. minuty, kdy sudí Královec přerušil utkání pro pokřiky fanoušků a oba týmy zamířily na čtvrthodinu do kabin.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...