Trenér Kotal po remíze v Ďolíčku

Trenér Kotal po remíze v Ďolíčku

P r a h a - Tři zápasy na lavičce Zbrojovky v Ďolíčku - tři remízy. Taková je bilance kouče Václava Kotala po sobotním nerozhodném výsledku, který přinesl do kasičky Zbrojovky čtrnáctý bod.

Přitom k tomu, aby Brňané zakončili první třetinu soutěže výhrou, stačilo relativně málo - udržet stav 1:0, který zařídil Milan Lutonský v 75. minutě. "Ale paradoxně to pro nás bylo pomalu neštěstí. Do té doby soupeř ve druhé půli nebezpečné šance neměl, po gólu přišly hned tři. Naštěstí proměnil jen jednu a my můžeme být rádi, že utkání skončilo remízou," komentoval Kotal na pozápasové tiskovce.

Příčin toho, že Zbrojovka tak záhy - po třech minutách - inkasovala vyrovnávací gól, je podle kouče víc. "V takových momentech je důležitá zkušenost hráčů, jejich schopnosti pracovat s míčem, soupeřem a prostorem. Náš hráč mohl míč zpracovat na prsa a založit akci, neboť nebyl atakován - místo toho odehrál míč hlavou do autu, po němž padl vyrovnávací gól," rozebíral.

Již před zápasem bylo zřejmé, že Klokani udělají pro kýženou první výhru maximum. "Věděli jsme, že budou aktivní dopředu, enormní snahu vyhrát deklarovali dlouho předem. Chtěli jsme toho využít, ale řadu posbíraných a získaných míčů jsme místo nebezpečných akcí zase záhy ztratili. V první půli se nám nedařilo slibné akce dotahovat do finální fáze. Bylo to spíš o bojovnosti," naznačil kouč, že fotbalovější byl rozhodně druhý poločas, ve kterém se urodila většina šancí - a také oba góly.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...