Trenér Kotal po remíze s Razgradem: Zodpovědný výkon a užitečná konfrontace

Trenér Kotal po remíze s Razgradem: Zodpovědný výkon a užitečná konfrontace

B e l e k - Zbrojovka má za sebou třetí zápas s čistým kontem v řadě - tentokrát neinkasovala v duelu se silným Razgradem, výsledkem byla bezbranková remíza. Trenér Kotal byl s průběhem utkání spíše spokojen, zdůrazňuje ale, že se jedná pouze o přípravu.

"Opravdu nás prověří až liga," připomíná známou pravdu. "Samozřejmě jsme ale rádi, že jsme neinkasovali již potřetí. Pozitivem dnešního zápasu je, že kluci viděli ten rozdíl v rychlosti práce s míčem. Soupeř každou naši technickou chybu dokázal potrestat rychlým protiútokem, i proto jsem rád, že jsme to zvládli bez gólu," hodnotil Kotal krátce po závěrečném hvizdu.

Bulharský Razgrad se v Turecku chystá od začátku ledna, o zápas byl velký zájem z řad různých pozorovatelů, přenášela jej i bulharská televize. I z tohoto pohledu je výsledek cenný - Zbrojovka rozhodně ostudu neudělala. "Z naší strany jsem viděl zodpovědný výkon. Mohli jsme při troše štěstí i vyhrát, pokud by třeba Standa Vávra proměnil svou šanci ve druhé půli, ale jsme rozumní - soupeř měl také šance, patří do širší evropské špičky, hrává pravidelně poháry a dostal se dokonce do základní skupiny Ligy mistrů. Pro kluky je to dobrá konfrontace, vidí, jak se na téhle úrovni pracuje," je přesvědčený Kotal.

I zázemí Razgradu bylo v areálu hotelu Cornelia Diamond v Beleku na špičkové úrovni, bylo znát, že klub je tam doslova zabydlený. Zbrojovka se ale nenechala zahanbit, však také nastoupila v sestavě, která se dle prognóz měla blížit té ligové. "Krystalizuje nám to. Chceme být připravení, kdyby se něco stalo, důležitá je pro nás zastupitelnost. Prakticky ale máme jasno," naznačil Kotal, že váhá pouze nad několika posty.

Některé starosti, které trenéři řeší, jsou poměrně příjemné. Konkurence vládne ve středu zálohy, po příchodu Jovanoviće i na postu stopera. "Jsem rád, že Mihailo zvládl i druhý zápas, a to velmi dobře. Je to pozitivní, jsme rádi, že zapadl. Na druhou stranu platí to, co jsem řekl už na začátku - je to stále jen příprava a kvality týmu i jednotlivce prověří až ligová soutěž," zdvihá Kotal pomyslně varovný prst.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...