Trenér Kotal hodnotí úvodní přípravné utkání

Trenér Kotal hodnotí úvodní přípravné utkání

V y š k o v - První herní test absolvovala Zbrojovka proti druhé sestavě Sigmy Olomouc, na branky bohaté utkání nakonec skončilo remízou 3:3. Utkání po jeho skončení hodnotil trenér Zbrojovky Václav Kotal.

Tři přípravné zápasy v podzimní části? 3:3, 2:4, 3:2. Remíza 3:3 na ně tedy plynule navázala, což asi vyhovuje spíše fanouškům, ne tak trenérům. "V první půli jsme vyrobili zbytečně moc chyb v rozehrávce, soupeř se dostával lacino do šancí a proto poločas vyhrál. Gólů mohlo padnout na obou stranách i víc, my ale své šance neproměnili," hodnotil Kotal průběh první půle.

V té druhé se výkon Zbrojovky zlepšil, což nakonec stačilo na remízu. "Měli jsme více ze hry, trávili čas na polovině soupeře a vzhledem k fázi přípravy se nám dařilo slušně kombinovat, finální efekt byl ovšem dlouho nulový a navíc jsme inkasovali po standardce další zbytečný gól, když se míč odrazil k neobsazenému hráči. Jsem rád, že se hráči nepoložili, nesrazily nás ani neproměněné šance Zoubeleho a Lutonského a povedlo se nám nakonec srovnat. Pozitivem je, že se nikdo nezranil, terén byl vlivem počasí poměrně náročný," doplnil Kotal stručné hodnocení.

Brňané se museli obejít bez Zavadila, Chriena a Paška, do hry poprvé zasáhli Timofejevs a Janoščin a také trio juniorů. "Junioři zapadli slušně, zejména Kučera. Na nějaké zásadní hodnocení je poměrně brzy, například u TImofejevse bylo poznat, že zkušenosti má, u něj je to spíše otázka taktických věcí. Více napoví další zápasy, neboť v tomto týdnu se budeme už více věnovat právě taktice a herní stránce," zakončil Kotal.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...