Trenér Kotal hodnotí utkání v Boleslavi

Trenér Kotal hodnotí utkání v Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v - Ani letos se bodová sklizeň na hřišti Mladé Boleslavi nekonala. Zbrojovka přestála řadu šancí v první půli, v té druhé ovšem dvakrát inkasovala a podlehla 0:2.

"Bylo nám jasné, že Boleslav udělá po neúspěšném vstupu do sezony vše pro domácí výhru, ale zejména v první půli jsme to soupeři usnadnili. Nebýt Martina Doležala, mohl být výsledek jiný než 0:0. Propadali jsme v osobních soubojích, nestíhali vykrývat kolmé přihrávky za obranu, z čehož měli hráči soupeře řadu šancí," naznačil Kotal, že týmu se na utkání s Baníkem nepovedlo herně navázat.

Ve druhé půli už soupeř udeřil. "Trochu paradoxně až poté, co se náš výkon trochu zlepšil," zmínil kouč nadějný vstup do druhé půle, z nějž Zbrojovka vytěžila roh a jeden závar ve vápně. "Gól jsme si přitom nechali dát po autovém vhazování, kdy by hráči měli být na akci soupeře připraveni. Hráče jsme nechali odcentrovat a nepokryli jsme si pokutové území. Hra byla ve druhé půli opticky vyrovnanější, ale Boleslav stále hrozila, zatímco my měli spíše náznaky - možnosti Pavla Košťála, Petra Buchty či Škodova přihrávka skrz vápno. Museli bychom mít velké štěstí, aby se nám podařilo vyrovnat," uznal Kotal.

Ten udělal trochu netradičně jednu změnu ještě před pauzou - Zoubeleho nahradil Chrien. "Ve středu pole jsme nezachycovali ataky soupeře, toto byla reakce," vysvětlil. "Celkově byla výhra soupeře zasloužená. Zejména v první půli předváděla Boleslav fotbal jiné kategorie," zakončil Kotal.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...