Trenér Kotal hodnotí utkání s Dunajskou Stredou

Trenér Kotal hodnotí utkání s Dunajskou Stredou

B r n o - Další zimní bitva je za námi. Zbrojovka podruhé v řadě neinkasovala, vstřelila dvě branky a zejména v prvním poločase předvedla několik pěkných akcí. Co o sobotním utkání s Dunajskou Stredou soudil trenér Kotal?

Shrnuto - negativa našel, ale celkově mohl být spokojen. "V prvním poločase jsme byli lepším celkem, měli jsme určitě více šancí než soupeř. Gólově realizovat se nám povedlo jen dvě možnosti, na druhou stranu se do těch šancí dostáváme, navíc se nám podařilo podruhé v řadě udržet vzadu nulu. To je signál zlepšující se obranné fáze. Snad nám to vydrží," zahájil své hodnocení krátce po závěrečném hvizdu.

Po změně stran soupeř přece jen ožil a několikrát obranu Zbrojovky zazlobil. "Jejich hráči měli výškovou převahu, ale kluci to přes několik šancí soupeře zvládli dobře a Martin Doležal nepřipustil, abychom inkasovali. Dunajská Streda byla docela silná na míči a my někdy byli zbytečně hektičtí, snažili se získat míč za každou cenu, což nebývá někdy nejlepší řešení. Celkově se ale naše snaha projevila a výhru vidím jako zaslouženou," pokračoval Kotal.

Řada hráčů předvedla dobré individuální výkony, například Roman Fischer, ten byl zejména v první půli u většiny podstatných akcí. "Ve středu měl volno, v Hradci nehrál, ale nepřekvapil nás. Víme, jaké výkony podává. Nebylo to dnes jen o něm, máme kádr dvaceti fotbalistů. Někomu to dnes šlo víc, někomu méně, ale důležitý je týmový výkon. Ten přinesl výhru a nulu vzadu, na tom můžeme stavět do dalších zápasů," zakončil kouč.

V neděli mají Zbrojováci volný den, v pondělí odpolední trénink a v úterý dvojzápas. Nejpozději po něm by mělo být jasné, kdo nakonec ve čtvrtek odletí na soustředění do Turecka.

další články

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!
A-tým
03.08.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání s Opavou!

B r n o - Také ve druhém utkání sezóny vybojovali Zbrojováci těsnou výhru, v domácí premiéře...
VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si Moravec
A-tým
03.08.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Ještě nás čeká hodně práce, uvědomuje si...

B r n o - K důležitým článkům nedělní výhry patřil i obránce Jan Moravec. Nejprve svým prvním gólem...
VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil
A-tým
02.08.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Jdeme správným směrem, věří kapitán Zavadil

B r n o - Sedm minut do konce, stav 1:1. A penalta pro Brno! Nervozita většiny osazenstva Srbské...