Trenér Kotal hodnotí generálku s Werderem Brémy

Trenér Kotal hodnotí generálku s Werderem Brémy

Z e l l a m Z i l l e r - Svěřenci trenéra Václava Kotala neprolomili střelecké trápení ani proti Brémám, v generálce na ligu podlehli 0:2. Výkon ovšem oproti předcházejícímu utkání vypadal lépe.

"Zejména s prvním poločasem jsem mohl být spíše spokojený. V určitých fázích jsme nebyli horším mužstvem, ale stále nás brzdí naše vlastní technické chyby. Při dobře založeném útoku špatně převezmeme míč, což pochopitelně počet šancí, které jsme schopní si vytvořit, nesmírně snižuje. Navíc i čtvrtý gól, který jsme v Rakousku inkasovali, padl po standardce. Je potřeba si uvědomit, že veškeré situace se musí dohrávat na hranici možností. Jestli chceme být úspěšní, musíme to zlepšit," zahájil trenér své pozápasové hodnocení.

Na kontě vstřelených branek svítí po soustředění nula. "Proti takovým soupeřům jste odkázáni na to, že proměnít ty dvě, tři šance, do kterých se dostanete. To se nám nepovedlo. Není to o ničem jiném než o ochotě kvalitně trénovat. Když se podíváte na hru Brém, vidíte sklepávačky, okamžité přihrávky za obranu, vše ve velké rychlosti. Naše hra byla komplikovanější, pracujeme na tom, ale bojíme se jít víc do rizika. Při takové hře samozřejmě zkazíte více míčů, ale pokud daná situace vyjde, jsou z toho nadějné možnosti," připomněl kouč několik zajímavých momentů zejména z druhé půle, kdy kupříkladu nabíhajícímu Řezníčkovi k zakončení rychlého brejku chyběl snad jen jediný krok.

Co pomůže Zbrojovce k prolomení střelecké pasivity? "Musíme brát, že třeba Kuba Řezníček je s námi když hodně, tak deset dní. Vrací se nám Pašek, dnes hrál poprvé po zranění. Naší sílu ukáže až liga. Vemte si, že minulou přípravu jsme předváděli solidní hru, měli dobré výsledky - a pak přišla Dukla. Výsledkově a hlavně herně velmi nepovedený zápas. Vše ukáží až mistrovské zápasy," je přesvědčený Kotal.

S tím úzce souvisí i otázka psychiky mužstva, které prohrálo čtyři z posledních pěti zápasů - a bez vstřelené branky. "Věřím, že vše v životě je k něčemu dobré, ze všeho si můžete vzít pozitivní věci. Nám příprava s kvalitními soupeři ukázala, že je zapotřebí pracovat celých devadesát minut, nejde na chvilku vypnout, odpočinout si. Takový soupeř to potrestá bez milosti."

Soustředění je tedy minulostí, mužstvo dorazilo po jedenácté hodině do Brna a k tréninku se znovu sejde v pondělí. "V sestavě mám ještě několik otazníků, několik variant. Soustředění si vyhodnotíme a rozhodneme se podle toho," naznačil kouč. Podrobnější rozbor celé letní přípravy nabídneme ve statistickém souhrnu i v klasickém hodnocení, které zazní na předsezonní tiskové konferenci ve středu.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...