Trenér Hašek po utkání v Teplicích

Trenér Hašek po utkání v Teplicích

T e p l i c e – Bod zvenku bývá leckdy důvodem ke spokojenosti, v případě dnešního utkání v Teplicích to tak ale nebylo. Ba naopak – s ohledem na výsledky dalších zápasů se situace Zbrojovky ještě více zkomplikovala, což si uvědomuje i trenér Hašek.

„Byl to napínavý zápas s příležitostmi na obou stranách. Začátek byl z naší strany trochu unavený, pak jsme šli do vedení a na konci poločasu jsme měli velkou šanci na 2:0. Tu jsme neproměnili, soupeř nám vyrovnal, řekl bych docela lacině. Pak jsme se prali o to, abychom zápas znovu převážili na naši stranu, příležitosti jsme měli, ale nepovedlo se,“ hodnotil Hašek duel před novináři.

Výsledná remíza nestačila k udržení čtrnácté pozice, Zbrojovka naopak klesla na samý chvost tabulky. „Faktem je, že bychom v neděli hráli pořád o všechno, i když by nám stačila remíza, zatímco teď musíme zvítězit. Je to možná lepší v tom, že nebudeme spekulovat nad remízou. Zkrátka hrajeme doma se soupeřem, který je ze stejné skupiny a má podobný počet bodů. Když zvítězíme, jsme v baráži, když ne, je po nadějích, karty jsou rozdané jasně,“ pokračoval kouč.

„Opravdu o všechno hrajeme vlastně celou dobu, co jsem v Brně, akorát teď se to scvrklo do devadesáti minut. Každý zápas jsme pod podobným tlakem, ten balvan je v břiše celou dobu, nezmizel by, ani kdybychom dnes zvítězili. I když by to pro nás bylo samozřejmě lepší psychické povzbuzení. I přes nějaké klopýtání je ale v posledních zápasech vidět určitý vzestup, to nám dává důvod k optimismu. Pořád to máme ve svých rukách,“ neskládá Hašek zbraně.

Co se týče neproměněné šance před pauzou, trenér svého svěřence nehaněl. „Endlík se nám teď ve dvou zápasech dostal do šancí, dnes měl na noze tři body. Dva měsíce pořádně netrénoval, hraje se šrouby v rameni, trochu jsme ho tam v kádrové nouzi vhodili a ukazuje velkou vůli a velké srdce.“

Poměrně překvapivým tahem pak byla změna na postu gólmana, mezi tyče si stoupl Vlastimil Hrubý. „Rozhodli jsme se tak společně, všechno diskutujeme s realizačním týmem a každý má prostor si k tomu něco říct. Chtěli jsme něco změnit, protože jsme měli dlouhou sérii, kdy jsme nebodovali a neudrželi nulu. Nemůžeme říci, že by Berky chytal špatně, naopak nás hodně podržel, ale chtěli jsme s tím něco udělat,“ vysvětlil Hašek.

další články

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří
A-tým
17.06.2024 | Martin Lísal

Zbrojováci zahajují přípravu i s pěticí nových tváří

B r n o – Zbrojovákům dnes odstartovala příprava na novou sezónu. Trenér Jaroslav Hynek přivítal...
Béčko na závěr sezóny bez bodů
B-tým
14.06.2024 | Martin Lísal

Béčko na závěr sezóny bez bodů

H a v l í č k ů v B r o d - Béčko Zbrojovky dnes završilo úspěšnou sezónu na hřišti Havlíčkova...
PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova Brodu
B-tým
13.06.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Béčko završí sezónu na hřišti Havlíčkova...

B r n o - Brněnský B tým zakončí úspěšnou sezónu duelem na hřišti Havlíčkova Brodu. Hraje se v...