Trenér Dostálek po výhře v Opavě

Trenér Dostálek po výhře v Opavě

O p a v a – Duel na hřišti Opavy sliboval s ohledem na postavení obou týmů v tabulce lítou bitvu, což se také splnilo. Zbrojovka přestála úvodní šance soupeře, dokázala naopak udeřit a kouč Dostálek tak byl po utkání díky výhře 2:0 tím šťastnějším.

„Odjíždíme spokojení, uhráli jsme tři body, navíc jsme po delší době dokázali skórovat ze hry. Po celých devadesát minut to bylo nervózní utkání, klasický duel o záchranu. V některých situacích byla nervozita hodně znát. Pokud bychom s Opavou hráli ve středu tabulky nebo o poháry, bylo by to jiné, ale v téhle situaci je ta nervozita hodně cítit. Máme důležitou výhru, což byl pro dnešek hlavní cíl,“ komentoval kouč Zbrojovky zápas na tiskové konferenci.

„Hrálo se na dobrém hřišti, zápas to pozitivně ovlivnilo. Mohli jsme rozhodnout podstatně dříve, povedlo se nám to až v závěru. Musím pochválit Martina Berkovce, předvedl výborný výkon. Přišel, aby zvedl konkurenci na gólmanském postu a pomohl nám, což dnes splnil. Zejména v úvodu utkání nás podržel, i tohle jsme potřebovali,“ chválil Dostálek debutanta v bráně, který přispěl k výhře čistým kontem.

Zejména ve druhé půli měli Zbrojováci několik šancí na pojištění náskoku, chvilku to dokonce vypadalo i na pokutový kop. Ten ale videorozhodčí odvolal. „Dnešní fotbal tyhle situace přináší. Minulý zápas jsme penaltu taky mohli kopat, tehdy rozhodčí k videu ani nešel. Dnes tam šel a odvolal ji, takto je to nastavené a musíme to respektovat,“ nedělal z toho Dostálek vědu. „Padlo dost karet, ale o záchranu se hraje tvrdě. Je vždycky otázkou, jestli karta musí být, ale takový metr byl zkrátka nastavený a je to něco, co nemůžeme ovlivnit a musíme se s tím vyrovnat vždy co nejlépe.“

Realizační tým se rozhodl nasadit do hry tři stopery, v záloze vedle Sedláka operoval Damián Bariš. „Chtěli jsme mít o hráče navíc ve středu pole a dva hráče vpředu, takže se moc jiných variant nenabízelo. Nakonec to vedlo k výhře, což ale neznamená, že takto nastoupíme i příště. Při volbě rozestavení hledíme i na soupeře, na typologii jeho hráčů. Dnes jsme chtěli do hry dostat hodně pracovitých, běhavých hráčů. Úplně se nám nedařilo eliminovat hrozbu opavských standardek, do některých jsme domácí tým pustili, ale tým si s tím nakonec poradil. A co šlo na bránu, to chytil gólman,“ ukončil Dostálek své hodnocení.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...