Trenér Dostálek po utkání v Příbrami

Trenér Dostálek po utkání v Příbrami

P ř í b r a m – Ze sedmi doposud odehraných zápasů jich Brňané letos vyhráli pět, čtyři z toho o jediný gól. Ten poslední právě dnes na hřišti Příbrami. I pro trenéra Dostálka to v závěru byly pořádné nervy, na konci si ale mohl oddychnout. Tři body putují do Brna!

„Pro nás to nebyl jednoduchý zápas. Věděli jsme, v jaké situaci soupeř je, kolik má bodů. Trvalo nám dlouho, než jsme chytili tempo utkání, především v první půli jsme nebyli spokojení s nasazením hráčů, pohybem a výběrem místa. Byli jsme zbytečně nervózní. V poločase jsme si k tomu něco řekli, kluky jsme vyburcovali k větší bojovnosti a pohybu,“ zmínil kouč nespokojenost s obrazem hry v první půli.

„Vstup do druhého poločasu jsme měli malinko zajímavější, pak byl průběh zápasu vyrovnaný, nebezpečné situace se střídaly na obou stranách. Gól jsme mohli dát už dříve, ale nakonec jsme kýženou výhru získali, za což jsme šťastní,“ pokračoval Dostálek.

Trenéři museli před duelem poněkud čarovat se sestavou. Že bude scházet Pavel Zavadil, který se zranil v předchozím utkání, to se vědělo. „Den před utkáním nám ale vypadl Kuba Přichystal, který onemocněl. Museli jsme improvizovat, nakonec jsme to zvládli. Nebyli jsme dnes spokojení s výkony některých hráčů, ale je to kolektivní sport, kluci hráli jeden za druhého a dovedli utkání do vítězného konce.“

Na tom, že tři body putují do Brna, měl velký podíl i gólman Berkovec. Dlouho toho moc řešit nemusel, ale v pravé chvíli tasil důležité zákroky a udržel třetí letošní nulu. „Když řeknete gólmanovi před zápasem, ať chytí vše, co poletí na bránu, a on to udělá, musíte být spokojení,“ pousmál se Dostálek. A chválil samozřejmě i střelce branky Ševčíka. „Michala jsme posunuli na stranu, tu pozici střídal s podhrotem. Nebezpečné situace chodily hodně přes něj, dostával se do zakončení a nakonec dal gól hlavou, což je pro něj naprosto skvělá věc.“

A za zmínku rozhodně stojí i výkon Lukáše Endla, který strávil většinu reprezentační pauzy s národním týmem U19 v Portugalsku. „Vrátil se v dobrém stavu, na tréninku měl chuť i sílu, proto dostal příležitost v základní sestavě,“ komentoval to Dostálek. Tomu se do sestavy poprvé od utkání s Jihlavou vrátil i bek Hrabina. „Měl problém s ramenem, musel na čas vypustit trénink, postupně tělo a ruku zatěžoval. Jistý handicap tam je, ale utkání zvládl,“ zakončil kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...