Trenér Dostálek po utkání v Příbrami

Trenér Dostálek po utkání v Příbrami

P ř í b r a m – Ani důležité utkání v Příbrami nedokázali Zbrojováci dotáhnout k výhře. Po půli vedli, o náskok ale přišli a naopak řadu svých možností nevyužili. Výsledkem tak je remíza 1:1, se kterou trenér Dostálek s ohledem na situaci v tabulce nemohl být spokojen.

„Opět jsme nedokázali hrát po celých devadesát minut zodpovědně, koncentrovaně. V první půli jsme soupeře přehráli, měli jsme utkání rozhodnout. To se nestalo, po pauze jsme se nechali zatlačit a udělali před gólem hloupou chybu. I poté jsme měli situace na to, abychom utkání zvládli za tři body, to se nepovedlo a proto odjíždíme zklamaní,“ popisoval průběh duelu.

Zejména závěr duelu byl až hektický, domácí gólman Šiman ovšem všechny pokusy lapil. „Věděli jsme, že je v našich silách tři body získat, nechtěli jsme ani v závěru hrát na remízu. Bohužel nám dnes chyběla troška štěstí a větší přesnost. Soupeř nás nijak zásadně nepřekvapil, snažili jsme se nachystat na více variant složení jejich sestavy. Chtěli jsme být dominantní, mít hru pod kontrolou, v určitých fázích zápasu se to ukázalo.“

V první půli dostali Brňané míč do sítě dvakrát, první gól ale po pěti minutách odvolal videorozhodčí. „Branku jsem ani neslavil, věděl jsem, že se asi bude prozkoumávat. Řekl jsem kolegům – počkejme si, co bude, protože z těch zkušeností na jaře už víme, že radovat se předčasně není dobré. Dokázali jsme poměrně rychle reagovat a dát ještě jeden gól, který už platil, bohužel další už ne. Nejsme schopní dát víc než jednu branku, to nás sráží, spolu s psychikou. Na hráčích se ten tlak, pod jakým hrajeme už třetí měsíc, projeví. To jsou asi dva největší důvody, proč jsme tam, kde jsme,“ pokračoval Dostálek.

Ten pro utkání učinil v sestavě několik změn. Část dobrovolně, část vynuceně – ke zraněnému Šuralovi přibyli nemocní Hlavica s Dreksou. „Řekl bych, že v defenzivě jsme to zvládli velmi dobře. Ty další změny pak vyplynuly z toho, jak se jevili hráči v tréninku, vždy to jsou spojené nádoby. Nebáli jsme se toho a dali jsme jim příležitost.“

Nyní je před hráči reprezentační pauza, po které hostí doma pražskou Slavii. Do konce soutěže zbývá sehrát deset utkání.

další články

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou
A-tým
17.05.2021 | Klub

Informace pro permanentkáře k utkání s Opavou

B r n o - Také na nedělní utkání s Opavou mohou v souladu s dohodou Ministerstva zdravotnictví ČR a...
Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do soutěže
A-tým
17.05.2021 | Martin Lísal

Dreksa: Příčiny sestupu? Domácí zápasy a vstup do...

B r n o – Prodlužování agónie včera definitivně skončilo, výhra Teplic odsoudila Zbrojovku k...
Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy
A-tým
16.05.2021 | Martin Lísal

Je rozhodnuto, Zbrojovka sestupuje do druhé ligy

B r n o - Dnešní závěr 32. kola definitivně rozhodl o tom, že Zbrojovka po roce opouští nejvyšší...