Trenér Dostálek po utkání v Plzni

Trenér Dostálek po utkání v Plzni

B r n o – Zbrojováci uhráli ve druhém přípravném utkání opět remízu, a to v Plzni. Nerozhodný výsledek na hřišti druhého týmu tabulky FORTUNA:LIGY hodnotil trenér Richard Dostálek.

„Výsledek je tentokrát lepší, než předvedená hra. V první půli se nám při hře z bloku nedařilo držet balon, přicházeli jsme o něj po prvním doteku a hráli pak bez míče. Snažili jsme se hrát takticky, držet hru dál od brány, což se nám lépe dařilo až po změně stran,“ hovořil kouč po utkání.

Z tlaku se Zbrojováci v úvodním dějství vymanili dvakrát. Řezníček nejprve mířil těsně vedle, šest minut před pauzou se už ale radoval. „Ta první situace byla asi nejhezčím momentem z naší strany, Fous předvedl fantastickou průnikovou přihrávku. Při gólu jsme pak měli i trochu štěstí.“

Ve druhé půli hrozili Zbrojováci přece jen častěji, a to i po standardkách. „Chtěli jsme po hráčích, aby byli odvážnější, trochu se to srovnalo. I tak ale byla kvalita na straně domácích,“ uznal Dostálek.

Ten bude nyní napjatě očekávat zprávy o zranění Kuby Řezníčka. Nejlepší střelec Zbrojovky musel po zranění kotníku střídat. „Teď jej čekají vyšetření, tak doufejme, že zprávy budou příznivé.“ Deset minut před koncem musel ze hry i obránce Štěrba, tam šlo nicméně spíše o preventivní střídání. „Honza říkal, že cítí trochu sval, nechtěli jsme riskovat.“

Další utkání čeká na Brňany v sobotu, kdy proti Vyškovu jako poslední účastník vstoupí do letošního ročníku Tipsport ligy.

další články

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár primátorky, mezi účastníky je i ukrajinský Lvov!
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka pořádá 16. ročník turnaje O pohár...

B r n o – Do Brna se po nucené pauze vrací prestižní mládežnický turnaj O pohár primátorky! 16....
VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky
Mládež
19.05.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Jarní nábor do Zbrojovky

B r n o - Ve čtvrtek 12. května proběhl na Srbské tradiční náborový trénink, kterého se i tentokrát...
Zemřel Martin Šustr
A-tým
18.05.2022 | Klub

Zemřel Martin Šustr

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že nás ve věku 31 let navždy opustil náš bývalý brankář...