Trenér Dostálek po utkání v Karviné

Trenér Dostálek po utkání v Karviné

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dnes na hřišti Karviné prolomili střelecké mlčení, Pernicův gól nakonec znamenal remízu 1:1. I s ohledem na výboj tabulky však trenér Dostálek tento výsledek označil jako ztrátu.

„Nebyl jsem úplně spokojený se vstupem do utkání. Prvních deset, dvanáct minut na těžkém terénu, kterému ubližoval i vítr, byl balon hodně ve vzduchu. Samý souboj, neměli jsme dobře pokrytý střed pole tak, abychom sbírali odražené balony. To nás brzdilo v tom, abychom chodili do protiútoků. Postupem času se náš výkon začal zvedat, soupeře jsme přehráli a myslím, že jsme měli víc příležitostí ke vstřelení branky. Ale fotbal se hraje na góly, my jsme dali jen jeden a odvážíme si tak jeden bod,“ hodnotil.

A při pohledu na tabulku je jasné, že body by byly potřeba ideálně tři. „Dnešní zápas beru jako ztrátu. Soupeře jsme přehráli, ale musím zopakovat, že vinou naší malé efektivity si odvážíme jen bod. V tréninku zakončení věnujeme dost velkou porci minut, teď je potřeba, aby hráči našli sebevědomí, protože psychika hraje velkou roli. Naše situace není jednoduchá, v hlavách to je. Pokud na tomhle zapracujeme a podaří se nám to přenést do utkání, mohli bychom být úspěšnější,“ je přesvědčen Dostálek.

Také dnešní utkání přineslo řadu nadějných situací, ze kterých bohužel gólově nezahřmělo. „Jeden z důvodů je odvaha najít situaci a jít do zakončení. Někdy máme výbornou příležitost a ještě hledáme spoluhráče, místo abychom to vzali na sebe a vystřelili. Druhá věc pak je důraz před brankou. Třeba šance ve druhé půli, kdy balón skáče v malém pokutovém územé a my nejsme schopní ho tam nějak dotlačit. Samozřejmě nějakou roli může hrát i štěstí, ale na to nelze spoléhat, je to jen o nás. Řešíme to v tréninku, zatím se nám to nedaří dostat do zápasu. Proto jsme tam, kde jsme.“

Trenéři dnes reagovali na průběh utkání čtveřicí střídání, přičemž Dreksa s Filou šli do hry hned na startu druhé půle. „Honza Hlavica odehrál velmi dobrý zápas proti Plzni, dnes ho ovlivnilo to, že hrál brzy se žlutou kartou. Nechtěli jsme riskovat, proto přišlo střídání. Pavel Dreksa se nám vrací po nemoci, na celý zápas si ještě nevěřil, takže se to automaticky nabízelo takhle. Střídající hráči nám dnes pomohli. Marodka se postupně vyprazdňuje a pokud nás nepostihne nemoc, budeme mít z čeho vybírat,“ zmínil Dostálek návrat zmíněného Dreksy či Rudy Reitera, který na jaře nastoupil poprvé. Výhledově by se pak k týmu měli připojit Fousek s Berkovcem.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...