Trenér Dostálek po utkání s Bohemians

Trenér Dostálek po utkání s Bohemians

P r a h a - Ani na druhý pokus Zbrojováci v této sezóně Ďolíček nevyloupili, po Pardubicích podlehli na zdejším stadionu i Bohemians výsledkem 1:2. Co naplat, že výkon byl tentokrát výrazně lepší.

"I přesto, že jsme prohráli, bych chtěl hráčům poděkovat a pochválit je za přístup a za to, jak zápas odbojovali a odpracovali. Stálo nás to hodně sil a nevezeme si navzdory tomu žádný bod, takže jsme zklamaní a smutní," hodnotil utkání kouč Dostálek. "Rozhodující gól nás mrzí především proto, že jsme měli balón v držení, měli jsme být v takovém postavení, abychom dokázali sebrat odražený míč, což se nám nepovedlo."

Místo umazání ztráty na Bohemians naopak Klokani navýšili náskok už na devět bodů. "Pro nás je každý zápas bitvou o záchranu, jsme v pásmu sestupu a musíme z každého utkání vydolovat, co to jde. Nejeli jsme sem pro bod, chtěli jsme tu vyhrát, to se nám nakonec nepovedlo," mrzelo kouče. Ten nasadil do hry kromě Fouska s Růskem tentokrát od úvodních minut i Hladíka. "Odvedl obrovský kus práce. Taktických variant máme před utkáním hodně, i s ohledem na soupeře, složení jeho kádru, terén a počasí. Podle toho se sestava skládá a proto dnes hrál Honza a ne Ondra Pachlopník," objasňoval Dostálek.

Hladík nakonec pomohl ke gólu parťákovi Růskovi. "Byl bych hrozně rád, aby naši útočníci byli těmi, kdo dávají góly. Chceme po nich, aby byli aktivní. Minule se trefili Fous s Hláďou, dnes Tonda Růsek, bohužel to na bodový zisk nestačilo. Do druhé půle jsme šli se záměrem pokračovat v napadání hodně vysoko, získávat odražené míče, dostávat se do příležitostí a dát gól."

Hrálo se podle očekávání na těžkém terénu, díky fanouškům obou klubů byla na utkání i solidnější atmosféra, než bývá v tomto období zvykem. "Terén byl měkký, stabilita hráčů byla složitá, klouzali jsme my i domácí. Co se týče atmosféry, je vždycky příjemné, když hrajeme fotbal před diváky. Zdejší stadion tomu napomáhá, aby se mohli dívat a zafandit si. Po delší době jsme si připadali zase jako na fotbale," usmál se Dostálek.

Nelíbila se mu naopak situace v samém závěru, kdy Brňané dostali míč podruhé do sítě, ale sudí viděl útočný faul. "Pokud je na utkání video, nechápu, proč se neprozkoumá a nenechá se ta situace dohrát, naopak to sudí odpíská předčasně. Z toho jsem byl zklamaný a odtud pramenila má reakce," vysvětloval kouč.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu
21.04.2021 | Kryštof Severa. FOTO: Petr Nečas

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze...

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo...