Trenér Dostálek po utkání na Dukle

Trenér Dostálek po utkání na Dukle

P r a h a – Los FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zavedl Zbrojovku ve 14. kole na Julisku. Na zdejším trávníku vyšli Brňané třikrát po sobě bodově naprázdno a tuto bilanci nevylepšili ani dnes. Duel rozhodl ve prospěch Dukly jediný gól, kouč Dostálek tak po utkání nepřekypoval spokojeností.

„Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, prvních deset minut jsme odehráli většinou na polovině soupeře, pak jsme ale propadli při bránění standardky a z toho vzešel rozhodující moment utkání. Ta situace na nás dolehla víc, než by bylo záhodno, do konce poločasu jsme se neoklepali. Ani po změně stran jsme nebyli příliš nebezpeční, dnes jsme se prakticky nedostávali do vážnějších šancí,“ hodnotil Dostálek zápas.

Vystihl tak dnešní největší bolest Zbrojovky – gólman Rada měl proti druhé nejlepší ofenzivě soutěže až překvapivě málo práce. „Málo jsme se dostávali do předbrankového prostoru, vázla nám podpora Kuby Řezníčka, hráči na křídlech neměli úplně svůj den. V závěru jsme se pak už nedokázali pomalu dostat přes půlku, místo centru do vápna přicházely míče mimo hřiště, do autu, což samozřejmě nahrávalo domácím. Jednoduše to dnes z naší strany nebyl dobrý výkon.“

Před utkáním se Brňané museli vyrovnat s absencí Štěrby s Texlem. „Na stoperu zaskakoval Mates Hrabina, na beku Peter Štepanovský. Víme, že to nejsou primárně jejich posty, ale v daný moment jsme to vyhodnotili jako nejlepší možné řešení. To platí i pro Oldu Pragra, který se v tréninku jevil velmi slušně, dravě, je silný ve hře jeden na jednoho. Proto dostal šanci a nakonec se dostal i na hřiště.“

Jedním z mála pozitiv mohl být návrat Martina Berkovce do brány Zbrojovky. Zkušený gólman chyběl mezi tyčemi po hrozivé srážce dva zápasy. „Po deseti minutách inkasoval, s tou ranou asi mnoho dělat nešlo, jinak moc práce neměl. Teď nás čeká reprezentační pauza a první týden se nám snad zase trochu rozšíří kádr a marodka se začne vyprazdňovat. K dispozici snad bude Štěrba, který byl vykartovaný a navíc dostal angínu, nemocný byl Texl. Tím se naše možnosti zase trochu rozšíří,“ uzavřel Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...