Trenér Dostálek po prohře v Prostějově

Trenér Dostálek po prohře v Prostějově

B r n o – Po dvou výhrách inkasovali Zbrojováci na hřišti Prostějova tvrdý direkt, cestou do Brna museli vstřebávat prohru 0:2. Spokojeností tak pochopitelně nehýřil ani kouč Dostálek.

„První příčina prohry tkvěla už v prvním poločase. Hráli jsme hodně pomalu, nechávali jsme soupeře, aby se nám dostával pod balon. Nedokázali jsme zrychlit hru, když bylo potřeba jít rychle do otevřenější obrany soupeře. Po standardce jsme měli možnost jít do vedení, to se bohužel nestalo, naopak jsme před půli dostali první gól,“ popisoval Dostálek průběh úvodního dějství.

Po změně stran se obraz hry na chvíli zlepšil, na výsledku to ale nic nezměnilo. „V půli jsme hru malinko změnili, střídající hráči přinesli oživení, ale nestačilo to, abychom zápas dokázali zvládnout. Nebyli jsme ochotní se přizpůsobit agresitivě a důrazu soupeře, prohrávali jsme souboje. A když už jsme měli příležitost, jako Fouskovu střelu po odraženém míči, vykopl jeden z obránců domácích míč na roh. To celkem dobře dokreslilo ten rozdíl, proč domácí vyhráli a my ne.“

Dostálkův tým se z prostějovské facky musí oklepat rychle, neboť už ve středu jej čeká další zápas. „Máme na programu pohárové utkání, které je naše povinnost zvládnout, od čtvrtka se pak budeme chystat na Jihlavu. Hráči toho teď mají samozřejmě plnou hlavu, ale věřím, že s pokorou přijmou hodnocení, které zápas přinesl, a vysvětlíme si věci, které bychom neradi opakovali. Potřebujeme teď s hráči pracovat, je to třetí kolo a první ztráta, takže se z toho nesmíme hroutit. I když nás to samozřejmě hodně štve.“

Aby ran nebylo málo, po půli musel odstoupit zraněný Štěrba, ještě před utkáním ze sestavy vypadl nemocný gólman Berkovec. „Na takové situace musíme umět zareagovat, příležitost dostal Jirka Floder a v půli Lukáš Endl. U Berkyho by to snad nemělo být nic vážného, Štěrba měl problémy s ramenem, tam asi více napoví pondělní vyšetření,“ zakončil Dostálek.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

PREVIEW: V přípravě doma s Opavou

B r n o - Vůbec posledním utkáním roku 2023 bude přípravné utkání s Opavou, kterým Zbrojováci...
ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!
A-tým
07.12.2023 | Martin Lísal

ROZHOVOR: Nový kondiční trenér Jakub Fikar!

B r n o – Ke Zbrojovce se minulý týden připojil nový kondiční trenér Jakub Fikar. Zdánlivě...
Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince
Ostatní
04.12.2023 | Martin Lísal

Program týmů Zbrojovky v týdnu od 4. do 10. prosince

B r n o - Ve druhém prosincovém týdnu se v akci představí "áčko" i "béčko", a to v přípravných...