Trenér Dostálek hodnotí utkání v Olomouci

Trenér Dostálek hodnotí utkání v Olomouci

O l o m o u c – A zase ten závěr… Zbrojovka byla na hřišti Olomouce o fous nebezpečnějším týmem a sahala po bodu, v nastavení nicméně domácí udeřili a rozhodli o své výhře. Trenéru Dostálkovi tak pozápasové hodnocení výrazně zhořklo.

„Když dostanete v 92. minutě gól, nemůže to být veselé hodnocení. Přijeli jsme sem bodovat, to se nám nepodařilo a odjíždíme zklamaní a smutní. Těch situací, které jsme museli řešit, bylo v zápase několik, všechny jsme dokázali zvládnout, tu poslední ne a soupeř nás za to ztrestal. Proto odjíždíme domů bez bodů,“ shrnul kouč průběh duelu.

Klíčový moment přišel v samém závěru – a opět u toho hrál roli videorozhodčí. „Dva hráči Sigmy šli sami na bránu, když padl gól, zvedl pomezní praporek, pak se čekalo. Neměl jsem zatím možnost to vidět na videu, ale spíš než ofsajd neofsajd řeším to, proč jsme tu situaci nezvládli, jaké bylo naše postavení, souboj. Tam vznikla chyba,“ mrzela Dostálka situace, po které už měli Brňané na reakci jen pár vteřin.

Přitom zejména v první půli byli hosté týmem, který častěji ohrožoval bránu soupeře. „Nepřijeli jsme sem hrát na remízu, chtěli jsme vstřelit branku. Tomu odpovídala i naše snaha doplňovat naše hrotové útočníky. Pár situací jsme si vytvořili, bohužel naší nekvalitou jsme nedokázali vstřelit gól.“

Ještě před utkáním se realizační tým dozvěděl nemilou zprávu – ze sestavy vypadl Jiří Floder, který v minulém duelu vychytal čisté konto. „Neprošel nám předzápasovým testem, takže je na deset dní mimo hru,“ vysvětlil Dostálek. „Martin Berkovec se léčí z drobného svalového zranění, děláme vše pro to, aby byl připraven co nejdříve,“ doplnil na závěr.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Trenér Dostálek po utkání v Karviné
A-tým
07.03.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání v Karviné

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dnes na hřišti Karviné prolomili střelecké mlčení, Pernicův gól...
Zbrojovka v Karviné obrat nedokonala, po remíze si odváží jen bod
07.03.2021 | Daniel Kinc. FOTO: Petr Nečas

Zbrojovka v Karviné obrat nedokonala, po remíze si...

K A R V I N Á - V duelu 22. kola F:L zavítali fotbalisté Zbrojovky na hřiště Karviné, kterou chtěli...
V neděli se představíme v Karviné!
A-tým
05.03.2021 | Martin Lísal

V neděli se představíme v Karviné!

B r n o - FORTUNA:LIGA se přehoupla do března, na Zbrojovku v tomto měsíci čekají tři ligové...