Také "béčko" zahájilo přípravu

Také

B r n o - Do přípravy vstoupil také brněnský "B" tým, který se chystá na návrat do MSFL po dvanácti letech. Mladí Brňané sehrají v rámci přípravy čtyři zápasy, soutěž jim startuje v srpnu.

Nejprve se béčko utká s tradičním soupeřem - rezervou Zlína. O týden později s Bohunicemi, posléze s béčkem Zaglebie Sosnowiec a nakonec s Kroměříží.

"Přípravu tentokrát strávíme v domácích podmínkách. Oproti té zimní je samozřejmě kratší, intenzivnější. Hodláme pokračovat v tom, čím jsme se prezentovali minulý rok, chceme zůstat aktivní. A samozřejmě je cílem i sladit herní principy s áčkem. Je výhodou, že nemusíme měnit rozestavení, protože už jsme tak hráli," řekl ke startu přípravy trenér Marek Zúbek.

V kádru už nefiguruje Ota Kohoutek, který odchází studovat a hrát fotbal do Nizozemska. Do Podbrezové přestoupil nejlepší střelec loňské sezóny Peter Juritka a s týmem nebude pokračovat ani David Džavoronok.

Tým naopak doplnili dorostenci, kteří větší či menší část zápasů odehráli už v minulé sezóně - Jahůdka, Dirda, Polášek či Podkalský. "Počítá se s tím, že hráči, kteří zahájili přípravu s áčkem, budou vypomáhat i nám. Úzká spolupráce s áčkem je samozřejmostí, v minulé sezóně to fungovalo skvěle. My budeme chodit na tréninky áčka, trenéři áčka naopak budou bedlivě sledovat naše zápasy. Z hostování se nám pak vrátili Strnad s Kosem, bohatší o zkušenosti ze třetí ligy," připomněl Zúbek hráče, kteří na jaře oblékali dres Startu Brno. Nováčkem je i Martin Hložánek, který se vrací po zimním zranění. V průběhu podzimu by se pak měl do tréninku vrátit zraněný obránce Hajnovič.

Aktuální kádr naleznete zde. (Prozatím bez mladíků, kteří jsou v přípravě prvního mužstva).

A s jakým cílem Zbrojovka do sezóny vstoupí? "Tím prvotním zůstává nadále vychovávat hráče pro profesionální fotbal. Čeká nás náročnější soutěž, která nás všechny pořádně prověří. Chceme se nadále prosazovat naším způsobem hry, pro kluky to bude úžasná příprava na další kariéru," doplnil Zúbek.

Harmonogram přípravy

  • Sobota 13. července, 10:00 Zlín B - Zbrojovka B
  • Sobota 20. července, 10:30 Bohunice - Zbrojovka B
  • Úterý 23. července, 13:00 Zbrojovka B - Zaglebie Sosnowiec B
  • Pátek 26. července, 18:00 Kroměříž - Zbrojovka B

další články

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál
Mládež
23.07.2024 | Martin Lísal

U17: Dnes začíná Haraštův memoriál

B r n o - V několika obcích na Jižní Moravě dnes začíná dvaadvacátý ročník Memoriálu Františka...
VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší Sváčka
A-tým
23.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Je důležité získat na úvod tři body, těší...

J i h l a v a - Ke včerejší výhře v Jihlavě přispěl i Dominik Sváček. V premiéře si hned připsal...
VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se Janetzký
A-tým
22.07.2024 | Martin Lísal. FOTO: Zuzana Javůrková

VIDEO: Jsem rád, že to hned napoprvé vyšlo, usmívá se...

J i h l a v a - Na první gól v nové sezóně čekali Zbrojováci jen čtyři minuty. Rychleji to svedl...